Czytających: 5804

Pruszków: I liga: Zwycięska seria biało–niebieskich zakończona

Poniedziałek, 15 lutego 2010, 13:25
Aktualizacja: 13:35
Koszykarskiemu Górnikowi Wałbrzych nie udało się wygrać szóstego meczu z rzędu. Biało–niebiescy przegrali na wyjeździe z Basketem Pruszków 64:86.

Wałbrzyszanie dobrze radzili sobie jedynie na początku i pod koniec pierwszej części spotkania. W 7 minucie wygrywali nawet 14:9. Tego dnia jednak świetnie dysponowany był Janovor Weatherspoon, który rewelacyjną grą w ataku, pozwolił gospodarzom wyjść na wysokie 14-punktowe prowadzenie, przy stanie 35:21. Podopieczni Arkadiusza Chlebdy rzucili się w końcówce drugiej kwarty do odrabiania strat i nawet je zmniejszyli do 5 punktów, po celnych rzutach z dystansu Matczaka, Józefowicz oraz Pielocha, ale to wszystko, na co było stać tego dnia biało-niebieskich.

W drugiej połowie pruszkowianie zaczęli odskakiwać. Po 30 minutach prowadzili już 10 punktami, a w ostatniej kwarcie ich przewaga wzrosła nawet do ponad 20 oczek i o wygranej wałbrzyszanie mogli już tylko pomarzyć. Tym razem zawiódł Marcin Sterenga, który dobrze pilnowany nie był w stanie przedrzeć się pod kosza rywali. Basket - Górnik 86:64.

Basket Pruszków - Górnik Wałbrzych 86:64 (18:14, 24:23, 19:15, 25:12)
Basket: Weatherspoon 25, Nowak 18, Czubek 12 (4x3), Briegmann 9 (1x3), Malewski 8, Aleksandrowicz 5 (1x3), Radwan 5 (1x3), Fraś 4, Suliński 0, Piotrowski 0, Krajewski 0
Górnik: Buczyniak 18 (4x3), Matczak 12 (1x3), Wróbel 11 (3x3), Józefowicz 10 (2x3), Sterenga 4, Pieloch 3 (1x3), Mrozik 3 (1x3), Jakóbczyk 3 (1x3), Ratajczak 0, Grzywa 0