Czytających: 5324

Zielona Góra: I liga: Zastal za mocny dla Górnika

Sobota, 6 marca 2010, 18:52
Aktualizacja: 20:05
Koszykarze Górnika Wałbrzych przegrali przedostatni mecz sezonu zasadniczego. Biało–niebiescy bez Marcina Sterengi i Krzysztofa Jakóbczyka ulegli na wyjeździe Zastalowi Zielona Góra 59:79.

Do Zielonej Góry, by wspierać podopiecznych Arkadiusza Chlebdy, pojechało, aż 30 wałbrzyszkich kibiców. Niestety przy takim osłabieniu górników nie było, co liczyć na zwycięstwo z bardzo dobrze grającym Zastalem. Zielonogórzenia praktycznie od początku do końca meczu prowadzili.

Przewaga gospodarzy po pierwszych 10 minutach wynosiła 9 oczek. W drugiej odsłonie podopieczni Tomasza Herkt odskoczyli o kolejne 10 punktów i na dłuższą przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 41:22.

Nieoczekiwanie w trzeciej części meczu biało-niebiescy nawiązali równorzędną walkę z przeciwnikiem, a nawet wygrali cała kwartę 18:14. Niestety w ostatnich 10 minutach przeciwnicy zdobyli o 5 punktów więcej i wygrali ostatecznie 79:59.

Zastal Zielona Góra - Górnik Wałbrzych 79:59 (22:13, 19:9, 14:18, 24:19)
Górnik: Matczak 19 (2x3), Pieloch 11 (2x3), Stochmiałek 7 (1x3), Grzywa 6, Buczyniak 5 (1x3), Józefowicz 5, Wróbel 4, Mrozik 2, Ratajczak 0