Czytających: 5225

Wałbrzych, OSiR: I liga: Wróbel nie pomógł koszykarskiemu Górnikowi

Piątek, 18 grudnia 2009, 21:37
Aktualizacja: Sobota, 19 grudnia 2009, 16:06
Koszykarski Górnik Wałbrzych został zdeklasowany przez wicelidera z Dąbrowy Górniczej. Biało–niebiescy po fatalnej grze przegrali we własnej hali 69:99, a nowy nabytek drużyny Marcin Wróbel zdobył w całym meczu tylko jeden punkt.

Marcin Wróbel (200cm), wobec odejścia Mateusza Bierwagena do Astorii Bydgoszcz, miał być wzmocnieniem Górnika Wałbrzych w meczu z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Niestety nie był, a wałbrzyszanie zagrali w obronie, jaki i ataku bardzo słabo. Po kilku minutach pierwszej kwarty goście prowadzili 4 punktami, jednak na koniec tej odsłony powiększyli swoją przewagę do 8 oczek.

W drugiej kwarcie wiarę w końcowy sukces wlał w serca kibiców Krzysztof Jakóbczyk, który celnym rzutem zza linii 6 metrów 25 centymetrów zniwelował straty do 5 oczek, przy stanie 15:20. Po kilku kolejnych akcjach MKS prowadził już kilkunastoma punktami, ale przed zmianą stron biało-niebiescy ponownie wrócili do gry. Na długą przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 33:39.

Na tym jednak zabawa wicelidera rozgrywek się zakończyła. W trzeciej odsłonie goście odskoczyli na 20 punktów i przez długi okres czasu utrzymywali taką przewagę. Dopiero dobra gra Krzysztofa Jakóbczyka pozwoliła, pod koniec tej części meczu, zniwelować straty do 13 punktów.

W ostatniej kwarcie na parkiecie obie ekipy pokazały, jak nie powinno się grać w koszykówkę. Rezerwowi MKS-u byli jednak dużo lepsi od wałbrzyszan i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 99:69 dla graczy z Dąbrowy Górniczej. Dodać należy, że wraz z końcową syreną rzutem z połowy boiska popisał się jeden z graczy gości.

- MKS to zespół mocniejszy, o wiele silniejszy fizycznie. Spodziewaliśmy się, że będzie trudno wygrać i nie udało się. Oni przyjechali pewnie siebie, my wyszliśmy trochę wystraszeni. Pomimo to dziękuję naszym koszykarzom za grę, bo przecież woli zwycięstwa im odmówić nie można - powiedział po meczu Arkadiusz Chlebda, trener biało-niebieskich.

Górnik Wałbrzych - MKS Dąbrowa Górnicza 69:99 (12:20, 21:19, 19:26, 17:34)
Górnik: Jakóbczyk 20, Sterenga 17, Józefowicz 11, Ratajczak 4, Matczak 4, Stochmiałek 4, Grzywa 3, Buczyniak 3, Pieloch 2, Wróbel 1
MKS: Szczypka 23, Bogdanowicz 15, Zieliński 11, Zmarlak 10, Marek Piechowicz 8, Lisewski 8, Szybowicz 7, Koziński 7, Bubel 3, Marcin Piechowicz 3, Zawierucha 2, Basiński 2