Czytających: 5104

Sulęcin: I liga siatkówki: Żegnamy się z I ligą...

Poniedziałek, 19 marca 2018, 12:00
Aktualizacja: 12:10
Siatkarze MKS–u Aqua Zdrój przegrali decydujący o utrzymaniu mecz w Sulęcinie i tym samym żegnają się z I ligą.

By przedłużyć marzenia o utrzymaniu na tym poziomie rozgrywek, nasza ekipa musiała wygrać niedzielne starcie w Sulęcinie z miejscową Olimpią. Pierwszy set był bardzo zacięty. Olimpia prowadziła niemal cały czas, ale była to różnica 1-2 punktów. W pewnym momencie gospodarze odskoczyli na 15-11, a po chwili prowadzili 18-14. Jednak wałbrzyszanie podnieśli się z kolan i doszli miejscowych na po 20. Końcówka była bardzo emocjonująca, ale więcej zimnej krwi zachowali gracze z Sulęcina i wygrali do 26.

Druga partia długimi fragmentami również miała bardzo zacięty charakter. Sulęcin prowadził 10-8, a po kolejnych akcjach 16-12. Nasza ekipa starała się walczyć ambitnie, ale gra punkt za punkt pasowała tylko Olimpii i w efekcie miejscowi wygrali do 21.

Trzeci set znów miał bardzo podobny przebieg. Znów minimalnie prowadzili rywale, ale nie była to przewaga zbyt duża. Cały czas istniała szansa na przełamanie naszej niemocy. Olimpia prowadziła 16-13, a po chwili 20-17. W decydujących piłkach nasi przeciwnicy popełnili znacznie mniej błędów i wygrali seta do 21, a cały mecz 3-0. W rywalizacji Sulęcin pokonał Wałbrzych 3-1 i tym samym utrzymał się w I lidze.

Olimpia Sulęcin - MKS Aqua Zdrój Wałbrzych 3-0 (28-26, 25-21, 25-21)