Czytających: 4413

Wyszków: I liga siatkówki: Urwali punkt liderowi

Czwartek, 4 grudnia 2014, 13:18
Aktualizacja: 13:20
Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych przegrali wprawdzie w Wyszkowie z Camperem 2–3, ale jako pierwsza drużyna w lidze urwali liderowi punkt.

Pierwszy set nasi siatkarze rozpoczęli z ogromnym animuszem i dość szybko odskoczyli rywalowi na 5 punktów (8-3). W kolejnych akcjach Camper mozolnie odrabiał straty, ale to cały czas ekipa z Wałbrzycha była na prowadzeniu. Kiedy na tablicy widniał wynik 20-17 dla Victorii wszyscy spodziewali się wielkich emocji w końcówce seta. Nasi jednak wytrzymali presje i wygrali partię do 23.

Drugi set od początku lepiej zaczęli faworyci z Wyszkowa. To oni prowadzili na pierwszej przerwie technicznej 8-4.Victoria walczyła właściwie do stanu 12-16, a później dominacja gospodarzy nie podlegała dyskusji i łatwo wygrana partia do 15 stała się faktem.

Początkowe piłki trzeciego seta to walka punkt za punkt. Żadna z drużyn nie potrafiła zbudować przewagi większej niż 2 oczka. Z czasem jednak więcej spokoju i opanowania pod siatką wykazywali wałbrzyszanie i prowadzili najpierw 16-12, by po paru kolejnych skutecznych akcjach w defensywie i ataku wygrać seta do 17.

Czwarta partia znów zaczęła się od wymiany ciosów, ale to jednak Victoria prowadziła 8-6. Lider nie odpuścił i na drugą przerwę techniczną Camper schodził przegrywając jedynie 15-16. Później na parkiecie trwała zażarta walka o każdy centymetr boiska. Lepiej końcówkę rozegrali miejscowi i to oni cieszyli się z wygranej do 23.

Tie-break przyniósł również sporo emocji. Cały czas minimalnie prowadzili siatkarze Campera, ale podopieczni Krzysztofa Janczaka nie dawali za wygraną. Kluczowym momentem tej partii były trzy z rzędu wygrane piłki przez graczy gospodarzy, którzy z wyniku 8-7 odskoczyli na 11-7 i już nie pozwolili się doścignąć i wygrali seta do 9, a mecz 3-2.

Camper Wyszków – Victoria PWSZ Wałbrzych 3-2 (23-25, 25-15, 17-25, 25-23, 15-9)