MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

I liga siatkówki: To nie ta sama Victoria

Wiadomości: Zawiercie
Niedziela, 22 listopada 2015, 8:44
Aktualizacja: 8:45
Autor: PAW
Fot. red
Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych przegrali kolejny mecz. Tym razem nie sprostali Warcie Zawiercie.

W tym sezonie gra wałbrzyskich siatkarzy odbiega poziomem od tego do czego przyzwyczaili oni kibiców w ubiegłych rozgrywkach. Victoria zamiast walczyć o czołowe lokaty zajmuje miejsce poniżej oczekiwań.

Mecz w Zawierciu też wałbrzyszanom nie wyszedł. W pierwszym secie wyrównana walka trwała niezbyt długo, bowiem po dość wyrównanym początku (8-7 dla miejscowych), później Warta zbudowała kilkupunktową przewagę (16-12) i niemal do końca ją utrzymywała. Wałbrzyszanie w końcówce poderwali się do walki i doprowadzili do remisu po 23. Później gra toczyła się punkt za punkt, ale więcej zimnej krwi zachowali gospodarze i to oni wygrali do 30.

W drugim secie rozpędzona ekipa z Zawiercia od początku narzuciła ostre tempo, a my w żaden sposób nie potrafiliśmy się przeciwstawić takiej grze. Nie pomogły czasy na żądanie brane przez trenera Janczaka, ani zmiany. Warta rozbiła Victorię do 12.

W trzeciej partii wałbrzyscy siatkarze zaprezentowali się korzystniej. Było po 4, a później przegrywaliśmy niemal cały czas różnicą 1-2 punktów (12-13). Końcówka znów była emocjonująca, ale to znów zwycięsko z niej wyszli miejscowi, którzy w decydujących momentach popełnili mniej błędów i wygrali seta do 25, a mecz 3-0.

Warta Zawiercie – Victoria PWSZ Wałbrzych 3-0 (32-30, 25-12, 27-25)

Czytaj również

Aktywni złodzieje

Grały siatkarki

Wałbrzych za KO

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~D... 22-11-2015 9:10
Dosyć udawania, że wszystko jest ok, tylko musi zaskoczyć! Prawda jest do bólu brutalna: Victoria to obecnie jeden z najsłabszych zespołów I ligi, a do tego bez charakteru, bez determinacji i woli walki. :-/ Ale czy może to dziwić, patrząc na przedsezonową politykę transferową? Najpierw pozwolono, by rozszedł się prawie w całości mistrzowski zespół z ubiegłego, budowany od kilku lat, zgrany i ambitny, a następnie urządzono casting jak do talent-show, by obejrzeć chętnych i wybrać tych, którzy przekonają jurorów. Efekt: zbieranina przypadkowych grajków, wprawdzie każdy ze sporymi umiejętnościami indywidualnymi, ale to nie jest ZESPÓŁ, a już na pewno nie na I ligę. Sama kasa nie gra, gdy nie ma atmosfery, stabilności, więzi zawodników z klubem, z kibicami... Czarno widzę ten sezon :-/
~kolo 22-11-2015 9:41
Lipa, kasa większa, drużyna dużo gorsza. Trener do dymisji.
~Chelmiec 22-11-2015 15:49
trzeba wrocic do nazwy Chelmiec ! ! !
~Ewelina 22-11-2015 19:02
'Lipa, kasa większa, drużyna dużo gorsza. Trener do dymisji.' Osoby , które nie mają pojęcia o finansach drużyny lepiej niech się nie wypowiadają. Drużyna dużo gorsza na jakiej podstawie ? Że sezon temu zdobyła Mistrzostwo 1 Ligii zaznaczając ,że dopiero po 2 sezonie to osiągnęła. Sportowcy i ludzie , którzy mieli styczność ze sportem powinni wiedzieć ,że 'Nie od razu Kraków zbudowano'. Victoria dopiero buduje swój 'charakter' i jestem pewna ,że mając takiego profesjonalnego trenera jeszcze nas pozytywnie zaskoczy. TO NOWA VICTORIA , NOWA DRUŻYNA I JESZCZE RAZEM ZDOBĘDZIEMY MISTRZOSTWO!!
~ 22-11-2015 19:12
'Trener do dymisji' Wstydźcie się pisać takie rzeczy. Pan Krzysztof Janczak przez te 2 sezony oddał całe serce i poświęcił swój czas dla drużyny i to dzięki niemu Victoria zdobyła Mistrzostwo 1 Ligii. Nie każdy trener potrafi tak dobrze poprowadzić drużynę jak Pan Janczak ,a zdobycie mistrzostwa jest tego dowodem. I wszystko na ten temat.
~Osa 22-11-2015 22:27
Mieli złoty medal w tamtym sezonie i nie dostali awansu do wyższej ligi to teraz nie widza celu i brak zaangażowania bo niby poco ? Znowu tylko o gołe 1 miejsce bo kasa sie liczy w wyższej lidze ?
~D... 23-11-2015 13:52
Absolutnie nie nawołuję do dymisji trenera Janczaka! To byłaby najgorsza rzecz, jaką można obecnie zrobić, bo tylko pogłębiłaby degrengoladę, nic pozytywnego nie dając. Dzisiaj chociaż on jest z klubem emocjonalnie związany, więc chociaż jemu zależy... Trzeba natomiast wstrząsnąć zawodnikami - wyrzucić jednego czy dwóch, którzy zawodzą, wpuścić może w ich miejsce młodych i ambitnych wychowanków - niech powalczą, poszarpią... Co za różnica, czy przegrywa się 0-3 składem doświadczonym, czy składem z juniorami? Trzeba coś zrobić jak najszybciej, bo inaczej zlecimy znowu do II ligi :-/ Awansów w I lidze nie ma, natomiast spadki są normalnie...
~do Osa 23-11-2015 14:51
Nastąpiła zmiana regulaminu najlepsza druzyna otrzyma awans do Plus Ligi oczywiscie o ile spełnione zostaną warunki finansowe.
~adi 23-11-2015 20:45
Wychowanków się pozbyli i grają przyjezdnymi a takim w ogóle nie zależy pograją rok wezmą swoje i pojadą dalej do innego klubu. Taka polityka brawo TY.
~zasek 24-11-2015 13:07
tylko mi tu nie zmieniac trenera panie prezesie ! ! !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Świdnica na początek

Wygrana po latach

Pola Nadziei

Siatkarze zaczynają

Punkty na inaugurację