Czytających: 5334

Wałbrzych: I liga siatkówki: Spała za mocna

Niedziela, 22 lutego 2015, 12:23
Aktualizacja: 12:23
Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych zagrali wczoraj słaby mecz i zasłużenie przegrali z SMS–em Spała 0–3.

Pierwszy set w początkowych fragmentach był w miarę wyrównany, choć to goście mogli się bardziej podobać. SMS prowadził 8-6, później 13-11. Kolejne akcje to spokojna, rozważna gra zespołu przyjezdnych i zdobywanie kolejnych bezcennych punktów. SMS odskoczył na 4 punkty (20-16) i już do końca seta nie pozwolił podopiecznym trenera Janczaka na zbyt wiele i partia wygrana przez gości do 21.

Druga partia zaczęła się źle dla wałbrzyszan. Przegrywaliśmy 0-3, ale po kilku świetnych akcjach Victoria wyszła na prowadzenie 5-3. Niestety, dalej nie było już tak radośnie. To SMS znów prezentował się lepiej, grał dojrzalej i w efekcie prowadził 20-17, a seta wygrał do 22.

Trzecia, i jak się okazało ostatnia partia, miała znów podobny przebieg. Victoria starała się nawiązać walkę z rywalem, ale to drużyna ze Spały grała lepiej i kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Naszych było wprawdzie stać doprowadzić do remisu po 19, ale w końcowych momentach wyższość SMS-u już nie podlegała dyskusji i wygrana do 24 i cały mecz 3-0.

Victoria PWSZ Wałbrzych – SMS Spała 0-3 (21-25, 22-25, 24-26)