Nysa: I liga siatkówki: Przegrana w Nysie bez konsekwencji

Niedziela, 4 lutego 2018, 17:55
Aktualizacja: 18:06
Siatkarze MKS–u Aqua Zdrój Wałbrzych przegrali w Nysie z miejscową Stalą 1–3.

Po trzech wygranych z rzędu, tym razem wałbrzyszanie musieli uznać wyższość swojego przeciwnika. W pierwszym secie wszystko zapowiadało się dobrze, bowiem prowadziliśmy 2-6, ale Stal bardzo szybko nas dogoniła i odskoczyła na kilka punktów (21-14). W tym secie wałbrzyskiej ekipie udało się ugrać zaledwie 16 oczek.

Druga partia przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy od początku wyraźnie prowadzili (3-0, 9-4). W kolejnych minutach niewiele ciekawego działo się na parkiecie, bowiem Nysa nie pozwoliła rozwinąć skrzydeł naszym zawodnikom i wygrała do 17.

Wreszcie w trzeciej partii nasi pokazali nieco więcej dobrej siatkówki. Wynik najczęściej oscylował wokół remisu. W decydującym momencie seta goście wyszli na prowadzenie 16-19 i już nie pozwolili wyrwać sobie wygranej partii.

Czwarty set okazał się ostatnim, bowiem Nysa podrażniona porażką w poprzednim secie wzięła się w garść i zdemolowała rywala. Miejscowi prowadzili 9-2, 12-3, 16-6, a ostatecznie nasi ugrali zaledwie 11 punktów.

Stal Nysa - MKS Aqua Zdrój Wałbrzych 3-1 (25-16, 25-17, 21-25, 25-11)