Czytających: 4858

Suwałki: I liga siatkówki: Pewne zwycięstwo Victorii na inaugurację

Niedziela, 28 września 2014, 11:08
Aktualizacja: 11:09
Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych znakomicie rozpoczęli sezon w I lidze i wygrali w Suwałkach z solidną ekipą Ślepska 3–0.

Pierwszy set zaczął się dobrze dla wałbrzyszan. Nasi wyszli na prowadzenie 3-1, a na pierwszą przerwę techniczną schodzili przy wyniku 8-6. Kolejne fragmenty tej partii to bardzo spokojna gra podopiecznych Krzysztofa Janczaka, którzy w pełni kontrolowali wydarzenia na parkiecie i budowali coraz większą przewagę. Na drugą przerwę schodziliśmy prowadząc 16-12. Zespół miejscowych zerwał się jeszcze do walki i doprowadził do stanu 18-19, ale Victoria w końcówce udowodniła swoją wyższość i wygrała seta do 20.

Druga partia miała od początku wyrównany charakter, a wynik najczęściej oscylował wokół remisu. Dzięki skutecznym atakom Kaczmarka i Piórkowskiego Victoria prowadziła 14-12, później nawet 16-12. Ślepsk był w stanie zmniejszyć prowadzenie wałbrzyszan do trzech punktów (18-21), ale dzięki dobrej zagrywce i uważnej grze w defensywie Victoria wygrała do 19.

Początek trzeciego, i jak się później okazało ostatniego seta, był w miarę wyrównany, ale Victoria znów w pewnym momencie przyspieszyła, poprawiła grę w bloku i odskoczyła na 3 punkty (8-5). Gospodarze jednak nie dawali za wygraną i ambitnie dążyli do doścignięcia wałbrzyszan (14-16). W decydujących momentach Ślepsk zdołał wyrównać (19-19), ale znów w końcówce więcej zimnej krwi zachowali nasi i wygrali dość pewnie seta do 21, a cały mecz 3-0

Ślepsk Suwałki – Victoria PWSZ Wałbrzych 0-3 (20-25, 19-25, 21-25)