Czytających: 4384

Wałbrzych: I liga siatkówki: Kompromitacja Victorii

Sobota, 12 grudnia 2015, 10:47
Aktualizacja: 10:58
Po kolejnym słabym meczu, siatkarze Victorii PWSZ przegrali na własnym parkiecie z GKS–em Katowice 0–3.

Zespół Victorii PWSZ Wałbrzych w żadnym stopniu nie przypomina ekipy z ubiegłego sezonu. To była drużyna, która walczyła o każdą piłkę i potrafiła wygrywać przegrane mecze. Dzisiejsza Victoria gra niemrawo, bez polotu, a sami zawodnicy popełniają kardynalne błędy.

Spotkanie z GKS-em Katowice miało podobny przebieg do tych wcześniejszych przegranych meczów Victorii. Już w pierwszym secie GKS od początku prowadził. Było 4-1, 8-5 dla gości. W kolejnych akcjach goście spokojnie punktowali, a nasi grali zrywami i nie potrafili zbliżyć się do rywali. Katowiczanie wygrali partię bez problemu do 18.

Drugi set miał podobny początek do pierwszego. To przyjezdni szybko zbudowali kilkupunktową przewagę i prowadzili 8-4, a za chwilę 14-7. O grze wałbrzyskiej ekipy nie da się powiedzieć nic dobrego. Nie pomagały czasy na żądanie brane przez trenera Krzysztofa Janczaka. GKS wygrał seta do 13.

Trzecia partia początkowo była w miarę wyrównana i wynik oscylował wokół remisu. Tak było jednak do pewnego momentu. Od stanu 11-10 dla naszych, goście zdobyli 6 punktów z rzędu, a później już spokojnie kontrolowali wydarzenia na parkiecie i dali chłopcom Janczaka ugrać 17 punktów.

Victoria PWSZ Wałbrzych – GKS Katowice 0-3 (18-25, 13-25, 17-25)