Czytających: 4210

Wałbrzych: I liga siatkówki: Co z tą Victorią?

Czwartek, 3 grudnia 2015, 13:12
Aktualizacja: 13:13
Znów zawód przeżyli kibice siatkarskiej Victorii PWSZ Wałbrzych. Nasz zespół w zaległym meczu przegrał na własnym parkiecie z KPS–em Siedlce 2–3.

W pierwszej partii toczyła się wyrównana walka. Dopiero w środkowym fragmencie seta udało się naszym siatkarzom wypracować 5 punktów przewagi (16-11). Niestety, nasi zaczęli popełniać szkolne błędy i przewaga zaczęła topnieć. W końcówce lepiej radzili sobie przyjezdni i to oni wygrali do 26.

W drugim secie w zespole Victorii dobrze spisywał się Filipiak i to on głównie trzymał wynik. Drużyna przyjezdnych nie zamierzała jednak tanio sprzedać skóry i znów o wygranej któregoś z zespołów decydowała zacięta końcówka. Tym razem wałbrzyszanie stanęli na wysokości zadania i wygrali do 23.

Trzecia partia, podobnie jak dwie poprzednie, miała wyrównany charakter, a wynik najczęściej oscylował wokół remisu. KPS Siedlce wykazywał ogromne zaangażowanie i ochotę do gry i to chyba zadecydowało, że set padł łupem gości do 22.

Kolejny set miał inny przebieg. Tu dominowała Victoria praktycznie od początku i nie dała rywalowi rozwinąć skrzydeł. Podopieczni Krzysztofa Janczaka zdawali sobie sprawę, że przegrany set oznaczać będzie, że w tym meczu nie zdobędą punktów i nie poprawią swojej niskiej pozycji w tabeli. Victoria wygrała pewnie do 17.

Tie break znów pokazał, że oba zespoły prezentują bardzo podobny poziom i nie dziwi, że znajdują się w tabeli o krok. Wałbrzyszanie walczyli dzielnie, doprowadzili do wyrównania po 14, ale ostatnie piłki należały do gości i to oni przechylili szalę na swoją stronę.

TS Victoria PWSZ Wałbrzych – KPS Siedlce 2:3 (26:28, 25:23, 22:25, 25:17, 14:16)