Czytających: 5196

Wałbrzych: I liga piłki nożnej kobiet: Wałbrzych będzie miał ekstraklasę!

Niedziela, 31 maja 2015, 13:35
Aktualizacja: 13:35
Piłkarki AZS–u PWSZ Wałbrzych wygrały 5–0 w Lublinie z miejscowym Widokiem i tym samym zapewniły sobie historyczny awans do najwyższej w kraju klasy rozgrywkowej.

Spotkanie w Lublinie ułożyło się znakomicie dla podopiecznych trenera Gryki. Już w 6. minucie na listę strzelców wpisała się Mesjasz, która wykorzystała dośrodkowanie Brzeskiej. Później na boisku niewiele się działo. Wałbrzyszanki kontrolowały wydarzenia, a w 28. minucie zadały kolejny cios. Tym razem skutecznym uderzeniem popisała się Lizoń i podwyższyła na 2-0. Pod koniec pierwszej odsłony pięknym strzałem z rzutu wolnego gola zdobyła Brzeska. W drugiej części nadal stroną dominującą był AZS. Nasze piłkarki zdobyły dwa kolejne gole, a autorkami trafień były Brzeska i Pluta.

Widok Lublin – AZS PWSZ Wałbrzych 0-5 (0-3)