Czytających: 4123

Kraj: I liga piłki nożnej kobiet: AZS PWSZ postrachem rywalek

Wtorek, 7 października 2014, 10:43
Aktualizacja: 10:44
Coraz lepiej w rozgrywkach I ligi kobiet w piłce nożnej radzą sobie podopieczne Marcina Gryki. AZS PWSZ tym razem pokonał na wyjeździe AJD Gol Częstochowa 2–1.

Nasz zespół nie jechał do Częstochowy w roli faworyta, bowiem należy pamiętać, że my jesteśmy beniaminkiem na tym poziomie rozgrywek, a drużyna z Częstochowy to spadkowicz z ekstraklasy. W tym meczu wałbrzyszanki wyszły na prowadzenie już w 12. minucie po golu niezawodnej w tym sezonie Klaudii Miłek. Później mecz miał dość wyrównany charakter, ale żadnej z ekip nie udało się już zmienić do przerwy wyniku. W drugiej części znów w roli głównej wystąpiła Klaudia Miłek, która podwyższyła prowadzenie na 2-0. Należy wspomnieć, że był to już 9 gol Miłek w sezonie ligowym. Po stracie drugiej bramki, zespół z Częstochowy wziął się ostro do roboty, ale nasza defensywa kierowana przez Darię Antończyk radziła sobie z tymi atakami. Miejscowym udało się wprawdzie zdobyć gola kontaktowego w 83. minucie meczu, ale to było wszystko na co było stać nasze rywalki i kolejne zwycięstwo AZS PWSZ Wałbrzych stało się faktem.

Teraz w najbliższą niedzielę przed wałbrzyskim klubem mecz na własnym stadionie z Widokiem Lublin, a na zakończenie rundy jesiennej nasze piłkarki pojadą do Krakowa na mecz z miejscową Wandą.