Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 4167

Wałbrzych: I liga piłki nożnej kobiet: AZS PWSZ nie zwalnia tempa

Wtorek, 21 kwietnia 2015, 12:18
Piłkarki AZS–u PWSZ Wałbrzych pewnie pokonały Sokoła Kolbuszowa Dolna 4–0 i zrobiły kolejny krok w drodze do awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Pierwsze kilkanaście minut było dość wyrównane i sytuacji, po których mogły paść gole, nie było. Przełamanie nastąpiło w 24. minucie. Wtedy do bramki gości trafiła Mesjasz i otworzyła wynik meczu. W 33. minucie precyzyjnym strzałem z kilkunastu metrów popisała się Gonzales i podwyższyła prowadzenie wałbrzyszanek na 2-0. W 40. minucie znów w roli głównej wystąpiła Mesjasz, która najprzytomniej zachowała się w polu karnym rywalek i zdobyła swojego drugiego gola w tym spotkaniu.

W drugiej części mecz się wyrównał. Zespół rywalek nie miał już nic do stracenia i zaczął śmielej atakować bramkę AZS-u, lecz Antończyk i defensywa zachowały czujność. W 75. minucie było po meczu, bowiem na listę strzelców wpisała się Miłek i drużyna Sokoła straciła jakąkolwiek nadzieję na niezły wynik.

AZS PWSZ Wałbrzych – Sokół Kolbuszowa Dolna 4-0 (3-0)

AZS PWSZ: Antończyk - Botor, Konopka, Mesjasz, Bosacka (63’ Rak) - Brzeska, Wacławczyk (57’ Pełechata), Lizoń (57’ Wandolska), Iwańczuk - Miłek, Gonzalez.