Zalogowanych: 5

Dąbrowa Górnicza: I liga: Górnik wysoko przegrywa w Dąbrowie Górniczej

Sobota, 20 marca 2010, 20:21
Aktualizacja: 22:44
Nie udał się ostatni mecz sezonu zasadniczego koszykarskiemu Górnikowi Wałbrzych. Biało–niebiescy przegrali na wyjeździe z MKS–em Dąbrowa Górnicza 66:89.

Spełnił się czarny scenariusz. Górnicy najważniejsze mecze play out zagrają na wyjeździe. Dzisiaj zespół trenowany przez Arkadiusza Chlebdę zagrał w pełnym składzie, ale to zupełnie nic nie dało. Najwięcej, bo 13 punktów rzucił dla naszej drużyny Sterenga i to pokazuje, że w walce o utrzymanie się w I lidze nie będzie łatwo.

Biało-niebiescy już po pierwszych 10 minutach przegrywali 14 oczkami. Spotkania wyrównało się dopiero w drugiej kwarcie, kiedy to MKS próbował utrzymać wypracowaną przewagę. Pomimo to na długa przerwę górnicy schodzili przegrywając 32:47.

Niespodziewanie po zmianie stron wałbrzyszanie zagrali na maksymalnych obrotach i to pozwoliło im zmniejszyć straty do 8 punktów. Niestety ostatnia część spotkania to dominacja graczy z Dąbrowy Górniczej, którzy wygrali czwartą kwartę 28:14, a cały mecz 89:66. Jutro wyjaśni się na kogo trafimy w play outach.

MKS Dąbrowa Górnicza - Górnik Wałbrzych 89:66 (28:14, 19:18, 14:20, 28:14):
Górnik: Sterenga 13 (3x3), Jakóbczyk 10 (1x3), Józefowicz 9 (1x3), Matczak 9 (1x3), Wróbel 8, Pieloch 7 (1x3), Grzywa 5, Stochmiałek 3, Ratajczak 2, Buczyniak 0, Mrozik 0