Czytających: 5362

Krosno: I liga: Górnik bliżej pozostania w I lidze!

Sobota, 27 marca 2010, 20:26
Aktualizacja: Niedziela, 28 marca 2010, 11:09
Po rewelacyjnej drugiej części meczu, koszykarski Górnik Wałbrzych wygrał na wyjeździe pierwsze spotkanie o utrzymanie się w I lidze. Podopieczni Arkadiusza Chlebdy pokonali MOSiR Krosno 77:76, chociaż po dwóch kwartach przegrywali 15 punktami!

Początek spotkania należał do gospodarzy. Za sprawą Deja oraz Ecka krośnianie objęli kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddali już do końca pierwszej kwarty, wygrywając ostatecznie 24:19.

W drugiej odsłonie MOSiR grał jeszcze lepiej, a wałbrzyszanie nie potrafili przebić się przez obronę gości. Do tego doszły niecelne rzutu zza linii 6 metrów 25 centymetrów i gospodarze ze stanu 29:25 odskoczyli na 15 oczek, przy rezultacie 43:28.

Podopieczni Arkadiusza Chlebdy po zmianie stron nie mieli już nic do stracenia i postawili wszystko na jedną kartę. Początek trzeciej odsłony nie napawał nadzieją na dobry rezultat. Drużyna z Krosna prowadziła nawet 54:36. Rewelacyjnie w tym momencie zaczęli spisywać się Sterenga oraz Buczyniak. Dzięki nim biało-niebiescy zdobyli 15 punktów z rzędu i zmniejszyli straty do 5 oczek.

W ostatniej kwarcie kibiców czekał istny horror. Najpierw górnicy odrobili straty, by w 37 minucie wyjść na 10-punktowe prowadzenie. Wtedy za grę wzięli się gospodarze, którym na 30 sekund przed końcową syreną udało się zmniejszyć straty do 3 punktów. Niestety przy kolejnej akcji kontuzji doznał Marcin Sterenga i nie było mowy o kontynuowaniu gry przez naszego zawodnika. Ostatecznie MOSiR nie dogonił jednak biało-niebieskich i to wałbrzyszanie są bliżej pozostania w I lidze.

MOSiR Krosno - Górnik Wałbrzych 76:77 (24:19, 19:9, 17:27, 16:22)
Górnik: Buczyniak 26 (5x3), Sterenga 15 (3x3), Grzywa 11, Jakóbczyk 10 (1x3), Wróbel 9 (1x3), Matczak 3, Pieloch 2, Józefowicz 1, Stochmiałek 0, Mrozik 0