Czytających: 4636

Wałbrzych, OSiR: I liga: Derby Dolnego Śląska dla Górnika

Środa, 10 lutego 2010, 20:42
Aktualizacja: 0:08
Koszykarski Górnik Wałbrzych wygrał piąty mecz z rzędu. Tym razem podopieczni Arkadiusza Chlebdy pokonali we własnej hali Sudety Jelenia Góra 74:67.

Pierwsze minuty należały do gospodarzy. Wałbrzyszanie po dwóch "trojkach" Buczyniaka i Sterengi prowadzili w 5 minucie 14:8. Jeleniogórzanie przebudzili się głównie za sprawą Niesobskiego i Samca. Ten drugi w ciągu ostatnich 60 sekund pierwszej częsci meczu trafił trzykrotnie z dystansu i wyprowadził Sudety na prowadzenie 25:24.

W drugiej odsłonie dużo lepiej grali biało-niebiescy. Goście w ciągu 4 minut nie wykorzystali 6 z rzędu rzutów wolnych i to pozwoliło podopiecznym Arkadiusza Chlebdy wygrać druga kwartę 19:7.

Po zmianie stron wałbrzyszanie wciąż kontrolowali 10-punktową przewagę, a dzięki "trójce" Marcina Sterengi z 30 minuty wygrywali nawet 12 oczkami, 61:49.

Na początku ostatniej kwarty Sudety wzięły się do mozolnego odrabiania strat. W 39 minucie goście przegrywali już tylko 5 punktami i zapowiadało się na ciekawą końcówkę. Na szczęście Sterenga wykorzystał jeden rzut wolny, a w kolejnych akcjach Buczyniak zdobył łącznie 4 oczka i to wałbrzyszanie mogli cieszyć się z piątej z rzędu wygranej.

Górnicy dzięki kolejnemu zwycięstwu awansowali na 12 miejsce w tabeli, tym samym zrównując się punktami z MOSiR-em Krosno oraz Politechniką Warszawską. Do 9 miejsca naszej ekipie brakuje 2 oczek.

Po meczu powiedział:
Krzysztof Jakóbczyk - zawodnik Górnika Wałbrzych
Szarpiemy ile się da, chociaż ten napięty terminarz daje się we znaki. Nogi są coraz cięższe, nie mniej jednak takie wygrane, jak dzisiaj pomagają nam psychicznie. Postaramy się tę zwycięską passę podtrzymać w Pruszkowie podczas następnego spotkania.

MKS Dąbrowa Górnicza - ŁKS Łódź 86:77

Górnik Wałbrzych - Sudety Jelenia Góra 74:67 (24:26, 19:7, 18:16, 13:18)
Górnik: Buczyniak 22 (3x3), Sterenga 18 (1x3), Jakóbczyk 9 (1x3), Józefowicz 9 (1x3), Grzywa 5, Wróbel 4, Matczak 4, Ratajczak 2, Stochmiałek 1, Pieloch 0, Mrozik 0
Sudety: Niesobski 20 (1x3), Samiec 15 (3x3), Czech 9 (1x3), Urbaniak 5 (1x3), Zarzeczny 4, Bodziński 4, Minciel 4, Bukowiecki 4 (1x3), Klimek 2, Czekański 0, Szymański 0