Czytających: 7801

Krosno: I liga: Czwarte z rzędu zwycięstwo koszykarskiego Górnika!

Niedziela, 7 lutego 2010, 18:53
Aktualizacja: 20:37
Czekaliśmy na kolejne zwycięstwo biało–niebieskich. Udało się. Górnik Wałbrzych pokonał na wyjeździe MOSiR Krosno 83:62!!!

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla graczy trenowanych przez Arkadiusza Chlebdę. Po kilku minutach wałbrzyszanie prowadzili 5 punktami, by ostatecznie po rewelacyjnej grze Marcina Sterengi wygrywać 21:10.

W drugiej odsłonie przewaga biało-niebieskich wciąż oscylowała wokół 10 oczek. Dopiero Póścizna celnym rzutem w 17 minucie z dystansu, zniwelował straty do 9 punktów. Od tego momentu obie ekipy nie potrafiły trafić do kosza i na przerwę górnicy schodzili prowadząc 39:30.

Po zmianie stron zaatakowali gospodarze. Celnie rzucali Deja, Bal i Puścizna, dzięki czemu w 25 minucie przewaga gości zmalała do 3 oczek. Na szczęście mamy w zespole Sterengę i Jakóbczyka. Ten pierwszy rewelacyjnie zbierał pod obiema tablicami, a ten drugi celnie wykonywał rzuty wolne i przewaga podopiecznych Arkadiusza Chlebdy ponownie wzrosła na koniec trzeciej kwarty do 11 oczek, przy stanie 60:49.

W 33 minucie po celnym trafieniu "za trzy" Marcina Sterengi, wałbrzyszanie prowadzili, aż 14 oczkami. Chwilę później ten sam zawodnik zdobył punkty z półdystansu i biało-niebiescy wygrywali 67:51. Jakby tego było mało, po kilkunastu sekundach Wróbel dołożył kolejne dwa oczka i przewaga Górnika wzrosła do 18 punktów.

Do końca pojedynku sytuacja na parkiecie już się nie zmieniła i to podopieczni Arkadiusz Chlebdy mogli się cieszyć z czwartej wygranej z rzędu. Zwycięstwo 83:62 pozwoliło naszej ekipie zrównać się punktami z MOSiR-em Krosno i Prokomem II Gdynia oraz zbliżyć na 1 oczko do Żubrów Białystok i Politechniki Warszawskiej.

MOSiR Krosno - Górnik Wałbrzych 62:83 (10:21, 20:18, 19:21, 13:23)
MOSiR: Póścizna 24 (6x3), Ożóg 10 (1x3), Deja 9, Bal 5 (1x3), Oczkowski 5 (1x3), Mroczek-Truskowski 4, Pluta 3 (1x3), Ecka 2, Musijowski 0, Sołtysiak 0, Piątek 0
Górnik: Sterenga 26 (3x3), Jakóbczyk 15, Buczyniak 13 (1x3), Wróbel 11 (1x3), Józefowicz 9 (1x3), Grzywa 4, Mrozik 3 (1x3), Pieloch 2, Stochmiałek 0, Ratajczak 0, Matczak 0