MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 7 lipca
im. Cyryla, Metodego

I Letni Festiwal Gitarowy w Jedlinie–Zdroju

Wiadomości: REGION, Jedlina - Zdrój
Poniedziałek, 13 lipca 2015, 6:20
Aktualizacja: Piątek, 17 lipca 2015, 12:14
Autor: organizatorzy
Fot. organizatorzy
Od dziewięciu lat w Jedlinie–Zdroju organizowane są Letnie Warsztaty Gitarowe „Gitara moja pasja”. Co roku w lipcu do podwałbrzyskiego kurortu licznie zjeżdżają młodzi adepci sztuki gry na gitarze niemal z całej Polski, m.in. z Wrocławia, Warszawy, Gdańska, Kielc, Opola czy Zielonej Góry, aby pod okiem profesjonalnych muzyków zgłębiać tajniki gry na gitarze.

Wśród wykładowców warsztatów zawsze znaleźć można najwybitniejszych gitarzystów i pedagogów. Wakacje z gitarą w Jedlinie to stały element krajobrazu kulturalnego urokliwego dolnośląskiego miasteczka. W tym roku władze samorządowe we współpracy z organizatorem Warsztatów postanowili powołać cykl koncertów mistrzów gitary pod nazwą „LETNI FESTIWAL GITAROWY w JEDLINIE-ZDROJU”.

Profesjonalni artyści, z najwyższej gitarowej półki, zagrają dla mieszkańców, kuracjuszy i wszystkich miłośników tego instrumentu w ciągu lipcowego weekendu (17-19 lipca br.). Jako pierwszy zaprezentuje się JANUSZ STROBEL, legenda polskiej gitarystyki, współtworzący najsłynniejszy przed laty jazzowy duet gitarowy Alber-Strobel, twórca słynnych piosenek Hanny Banaszak w rytmie bossa-novy. Artysta wystąpi w Jedlinie w duecie z charyzmatyczną wokalistką Anną Stankiewicz.

W programie ich koncertu znajda się m.in. piosenki z niezwykle udanego, niedawno wydanego, albumu CD z piosenkami Wołka i Kofty. Koncert wybrzmi w murach najbardziej charakterystycznego budynku w Jedlinie – remontowanego kościoła przy ul. Jana Pawła II w piątek 17 lipca o godz. 19.00. Następnego dnia, w sobotę o godz. 20, w Browarze Jedlinka, wystąpi ROMEK PUCHOWSKI. Artysta wykonuje muzykę bluesową oraz piosenki inspirowane Deltą Missisipi.

Podczas koncertu, oprócz gitary akustycznej, usłyszeć będzie można brzmienie wykonanej z metalu gitary „dobro”, chętnie używanej także przez amerykańskich twórców. W niedziele, na finał Letniego Festiwalu Gitarowego w Jedlinie-Zdroju usłyszymy (i zobaczymy!) porywającą sztukę flamenco: śpiew, muzykę, taniec. W Parku Północnym, w plenerze wystąpi jedna z najlepszych polskich grup tego gatunku: zespół „POR FIESTA”, którego liderem jest gitarzysta JAKUB NIEDOBOREK, dobrze znany wirtuoz gitary flamenco. Flamencowe frazy, charakterystycznym białym głosem śpiewać będzie JAKUB POLANOWSKI. Na gitarze basowej usłyszymy PIOTRA DANKIEWICZA. Natomiast tańczyć i czarować hiszpańskim temperamentem będzie AGATA TEODORCZYK. Skład zespołu uzupełni rodowity Irańczyk AZIM IRANI, który zaprezentuje perski śpiew oraz zagra na irańskim instrumencie „santur”. Muzyczne wieczory I Letniego Festiwalu Gitarowego w Jedlinie-Zdroju poprowadzi Witold Kozakowski a staraniem władz miasta Jedlina-Zdrój wszystkie koncerty będą dla publiczności bezpłatne. Zapraszamy!

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ciekawie w lipcu

Relaksacyjny koncert

Duda w Wałbrzychu

Kary za prędkość

Przyjedzie Duda

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Miasto broni strażników

Od książek po elektronikę