MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

I Festiwal Małych Prapremier zakończony

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 22 września 2013, 6:20
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 września 2013, 7:27
Autor: red.
Fot. Robert Bajek
Wczoraj zakończył się I Festiwal Małych Prapremier odbywający się w wałbrzyskim Teatrze Lalki i Aktora. Oficjalnego zamknięcia Festiwalu dokonał Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Festiwal zakończyła uroczysta dekoracja laureatów, której dokonały między innymi wałbrzyskie parlamentarzystki: Izabela Mrzygłocka i Agnieszka Kołacz–Leszczyńska.

Jury profesjonalne w składzie: Marek Waszkiel – Przewodniczący, Bożena Sawicka, Jerzy Jan Połoński, postanowiło przyznać następujące nagrody:

1. Grand Prix za najlepsze przedstawienie w wysokości 6000 zł otrzymał spektakl „Wąż” Marty Guśniowskiej w reżyserii i scenografii Marka Zákosteleckego Wrocławskiego Teatru Lalek.
2. Nagrodę Prezydenta Miasta Wałbrzycha w wysokości 2000 zł otrzymał spektakl „Lenka” Katalin Szegedi w reżyserii Katy Csato i scenografii Matravolgyi Akosa Białostockiego Teatru Lalek.
3. Nagrodę za reżyserię w wysokości 2000 zł otrzymał Konrad Dworakowski
za „Balladyny i romanse” wg Ignacego Karpowicza w Teatrze „Pinokio” w Łodzi.
4. Nagrodę za scenografię w wysokości 2000 zł otrzymała Marika Wojciechowska
za „Bleee…” Maliny Prześlugi w Teatrze „Maska” w Rzeszowie oraz za „Balladyny
i romanse” wg Ignacego Karpowicza w Teatrze „Pinokio” w Łodzi.
5. Nagrodę za muzykę w wysokości 2000 zł otrzymał Filip Sande za „Świat Garmanna” wg Stiana Holego w Teatrze „Baj” w Warszawie.
6. Nagrodę aktorską za „najlepszą rolę żeńską”, ufundowaną przez Panią Poseł Agnieszkę Kołacz-Leszczyńską, otrzymała Anna Makowska – Kowalczyk za role
w spektaklu „Balladyny i romanse” wg Ignacego Karpowicza w Teatrze „Pinokio”
w Łodzi.
7. Nagrodę aktorską za „najlepszą rolę męską”, ufundowaną przez Panią Poseł Izabelę Katarzynę Mrzygłocką, otrzymał Konrad Kujawski za role w spektaklu „Wąż” Marty Guśniowskiej we Wrocławskim Teatrze Lalek.

Jury dziecięce w składzie: Agata Domagała, Mateusz Mazur, Alicja Poręba, Mikołaj Sawicki, Filip Stachowiak, Michał Wierzbicki, Dominika Wolska pod opieką Beaty Nowak i Edyty Wichowskiej, postanowiło przyznać nagrodę za najlepsze przedstawienie w wysokości 1000 zł spektaklowi „Wąż” Wrocławskiego Teatru Lalek.
Nagrodę specjalną magazynu „Wnętrza Daniela” za scenografię otrzymał Matravolgyi Akos za „Lenkę” Katalin Szegedi w Białostockim Teatrze Lalek.

Organizatorem Festiwalu małych Prapremier jest Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat honorowy objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent Miasta Wałbrzycha.

Czytaj również

Przyjedzie Duda

Duda w Wałbrzychu

Aglomeracja dla medyków

Wyborcza loteria

Hotele dla owadów

Reaktywacja basenu

O pakiecie w Wałbrzychu

Otrzymali ozonatory