MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Hołd dla wałbrzyskich olimpijczyków

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 28 sierpnia 2009, 16:47
Aktualizacja: 17:03
Autor: Daniel Wawryniewicz
Fot. Daniel Wawryniewicz
Chcemy zebrać co najmniej tysiąc głosów – taka deklaracja padła z ust Mateusza Rambachera i Andrzeja Zibrowa podczas wczorajszego spotkania obu stowarzyszeń w Sali Konwentu i Senatu wałbrzyskiego PWSZ.

Pierwszym projektem połączonych sił obu stowarzyszeń jest chęć upamiętnienia wałbrzyskich olimpijczyków poprzez nadanie budowanemu obiektu sportowemu Aqua Zdrój imienia Olimpijczyków wałbrzyskich oraz postawienie tablicy pamiątkowej.

- Na spotkanie oprócz dziennikarzy zaprosiliśmy również byłych olimpijczyków, są wśród nas legendy to naprawdę wspaniali sportowcy i myślę, że powinniśmy o nich pamiętać – mówi Mateusz Rambacher, przewodniczący stowarzyszenia Projekt Polska.

- Sport jest całkowicie apolityczny, dlatego chcemy zacząć zmieniać miasto poprzez odejście od polityki i w ten właśnie sposób krzewić kulturę wśród młodzieży. Podpisy pod wnioskiem obywatelskim zaczęto zbierać już wczoraj. 12 października obchodzimy jubileusz powstania PKOL, jeśli nam się to uda będzie to doskonałe uhonorowanie historii wałbrzyskiego sportu – powiedział Andrzej Zibrow.

To hańba, że już nikt o nas nie pamięta – mówi z żalem Eugeniusz Skarupa, wicemistrz Igrzysk Paraolimpijskich w Arnhem (Holandia) z 1980 roku – myślę, że w ten sposób wałbrzyski sport znów powróci do życia.

Takie wyzwanie to doskonały sprawdzian dla nowo rozpoczętej działalności obu stowarzyszeń miejmy tylko nadzieję, że uda im się osiągnąć obrany cel – skomentowała jedna z osób będących na spotkaniu.

Czytaj również

Maraton na raty

Harry znów zwycięski

Pingpongiści w Boguszowie

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~xyz 29-08-2009 13:57
????

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Pieniądze dla uczelni

O sprawach cudzoziemców

Przyjedzie Duda

Miasto broni strażników