Czytających: 5430

Jelenia Góra: Historyczne zwycięstwo Górnika Nowe Miasto

Poniedziałek, 19 października 2009, 13:09
Aktualizacja: 13:18
Gracze trenowani przez Ewę Smaglińską wygrali na wyjeździe z Sudetami II Jelenia Góra 73:56. Było to historyczne, pierwsze zwycięstwo koszykarzy Górnika Nowe Miasto Wałbrzych w rozgrywkach III ligi.

W pierwszych 20 minutach spotkanie było w miarę wyrównane, dlatego oba zespoły po zakończeniu II kwarty schodziły na przerwę przy wyniku 39:39. W trzeciej odsłonie 48:41 prowadzili nawet gospodarze, ale od tego momentu mecz zaczął układać się pod dyktando wałbrzyszan. Po kilku minutach ekipa Górnika Nowe Miasto odrobiła straty, a na początku IV kwarty prowadziła już 8 oczkami 56:48. W końcowych 10 minutach gospodarze w desperacki sposób próbowali odrobić straty, ale to goście, przy niecelnych rzutach z dystansu Sudetów, powiększyli swoją przewagę i wygrali całe spotkanie 73:56.

Sudety II Jelenia Góra - Górnik Miasto Miasto Wałbrzych 56:73 (19:26, 20:13, 9:17, 8:17)
Górnik NM: Łabiak 24, Kołodziej 16, Karwik 13, Sujka 7, Myślak, 5, Kaliński 4, Borzemski 4, Kozłowski 0, Łuczak 0, Adranowicz 0, Wincek 0