MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

"Gwiazda Afganistanu" dla wałbrzyszanina

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 29 września 2011, 19:41
Aktualizacja: 19:42
Autor: PAW
Fot. PAW
Przemysław Kapuściński z Wałbrzycha odebrał dziś odznaczenie państwowe "Gwiazdę Afganistanu".

Przemysław Kapuściński odebrał z rąk prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja odznaczenie państwowe "Gwiazdę Afganistanu". Odznaczenie to nadał naszemu krajanowi prezydent RP Bronisław Komorowski.
- Wałbrzych to miejsce, do którego zawsze chętnie wracam i wspominam – mówi Kapuściński. – W Afganistanie realizowałem projekty infrastrukturalne, choć oczywiście o charakterze militarnym. Działań w Afganistanie nie da się porównać do tego, co robiło się wcześniej.

"Gwiazda Afganistanu" – polskie odznaczenie pamiątkowe przyznawane żołnierzom Sił Zbrojnych i osobom cywilnym, uczestnikom Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. Jest jednym z odznaczeń wojskowych, które nadawane są w czasie pokoju.

Gwiazdę ustanowiono ustawą z dnia 14 czerwca 2007 roku o orderach i odznaczeniach, razem z Wojskowym Krzyżem Zasługi, Wojskowym Krzyżem Zasługi z Mieczami, Morskim Krzyżem Zasługi, Morskim Krzyżem Zasługi z Mieczami, Lotniczym Krzyżem Zasługi, Lotniczym Krzyżem Zasługi z Mieczami oraz Medalem za Długoletnią Służbę.

Zgodnie z treścią wyżej wymienionej ustawy jest to ”odznaczenia wojskowe o charakterze pamiątkowym mające w nazwie wyraz "Gwiazda". Jest to nagroda za nienaganną służbę w polskich kontyngentach wojskowych poza granicami państwa.

Czytaj również

Różnorodny asortyment

Konsultacje społeczne

Jak wykonali budżet?

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 29-09-2011 20:39
Wałbrzyszek to naprawdę portal prowadzony przez ludzi którzy nie wiedzą co czynią. Jak można pisać peany pochwalne n/t udziału w hańbiącej i krwawej brudnej wojnie ? To jest po prostu nie do pomyslenia że trzecie pokolenie zapomniało już o okropnościach wojny. W ten sposób dajecie znać opatrzności że potrzebne wam odświeżenie pamięci.
~Bonus RPK 29-09-2011 20:54
Co Ty gadasz smieciu... Gdyby nie ta wojna to juz dawno zamiast do koscola bys do meczetu biegal!
~peace 30-09-2011 9:11
Oglądaj więcej TVN matole, to propaganda ci wmówiłaby że gdyby nie rakiety kosmiczne to marsjanie kazaliby żreć kiwi abyś był zielony jak i oni. Mam nadzieję że polscy najemnicy będą należycie ukarani za udział w morderstwach w Afganie. Nie są wcale lepsi od sowieciarzy w latach 80-tych. Ponadto dziękuję za takie "miłosierdzie" chrześcijańskie jakie sobą prezentujesz, już wolę tych z meczetu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wilgoć na Traktorzystów

Życzenia na rocznicę

Radny straci mandat?

Posprzątali park

Zmarł symbol Wałbrzycha