Czytających: 4643

Wałbrzych, Podgórze: Gwarek zdobywcą Pucharu Polski

Środa, 16 września 2009, 20:32
Aktualizacja: 23:23
Gwarek Wałbrzych, po bardzo dobrej grze, zdobył Pucharu Polski Szczebla Terenowego. W meczu finałowym wałbrzyszanie rozgromili Skalnika Czarny Bór, aż 5:1. Oba zespoły awansowały do rozgrywek szczebla okręgowego.

Pierwsza bramka tego spotkania padła w 7 minucie. Pięknym uderzeniem z 16 metrów, po podaniu Marcina Michnickiego, popisał się Jarosław Waszak. Trafił w samo okienko bramki bronionej przez Czarnotę i gospodarze objęli prowadzenie. Na 2:0 w 23 minucie meczu podwyższył Helmi Abid. Tym razem ładną wrzutką popisał się Maciej Michnicki. Na 3 minuty przed końcem pierwszej połowy ponownie do siatki gości trafił zdobywca drugiego gola. Wykorzystał on fatalny błąd Czarnoty i skierował futbolówkę do pustej bramki.

W drugiej połowie gra się wyrównała. Kolejne bramki zdobywali jednak gracze Gwarka. W 60 minucie hat-tricka w tym spotkaniu zaliczył Helmi Abid, a 5 minut później drugiego gola w meczu zdobył Jarosław Waszak.

Honorowe trafienie dla Skalnika w 79 minucie zaliczył Witek. Tym samym puchar pozostał w Wałbrzychu, a gracze Skalnika musieli zadowolić się awansem do dalszej fazy rozgrywek. Zwycięzca i finalista będą walczyć dalej w Pucharze Polski Szczebla Okręgowego.

Gwarek Wałbrzych - Skalnik Czarny Bór 5:1 (3:0)
Gwarek: Hamerski (45 Łukaszewicz), Bylicki, Pawełczyk, Botwina, Chanek (48 Sikorski), Świder, Waszak, Michnicki Marcin, Michnicki Maciej, Mucha, Abid (67 Świeży)
Skalnik: Czarnota, Frankiewicz, Jędrzejczyk Mariusz, Strzelec (68 Jędrzejczyk Paweł) , Skoczeń, Kosek, Ptasiński, Witek, Poręba, Lepucki, Pudełko (62 Kois)