MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Gwarek Wałbrzych stawia na wychowanie młodzieży

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 15 czerwca 2011, 20:36
Aktualizacja: 20:37
Autor: Sven
Fot. Sven
Od 1 lipca rusza letnia szkółka piłkarska organizowana przez Klub Piłkarski „Gwarek” Wałbrzych. Dzisiaj odbyły się spotkania organizacyjne na terenie trzech wałbrzyskich szkół.

Orlik przy Gminnym Zespole Szkół nr 2 na Starym Zdroju oraz boiska przy PSP nr 23 na Nowym Mieście i PSP nr 31 w Rusinowej będą przez najbliższe trzy miesiące miejscem realizacji bezpłatnych treningów piłkarskich dla dzieci i młodzieży.

Inicjatorem i pomysłodawcą programu jest KP „Gwarek” Wałbrzych. – Postanowiliśmy wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu i zorganizować zajęcia piłkarskie, głównie z myślą o dzieciach, które będą spędzać wakacje w mieście. Poprzez zabawę w piłkę nożną chcemy propagować sport jako sposób spędzania wolnego czasu. Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów dwa razy w tygodniu i są całkowicie bezpłatne. Zapraszamy do wspólnej zabawy uczniów tych trzech szkół – zachęcał Paweł Orfin.

Pomysł podoba się dyrektor GZS nr 2: - Każda inicjatywa, pozwalająca dzieciom spędzać czas wolny bezpiecznie i pod opieką instruktorów jest dobra. Mamy obok szkoły kompleks boisk i byłoby bardzo źle, gdyby stały puste. Wcześniej organizowaliśmy półkolonie, teraz na Orliku od 9:00 do 15:00 będą się odbywały „Wakacje z OSiR-em”, a po południu, miedzy innymi wspomniane zajęcia piłkarskie. Nasi uczniowie o tym wiedzą i na pewno będą z tej oferty korzystać - zapewniała Mariola Rząsowska.

Nawet jeżeli wśród uczestników treningów nie znajdzie się następca Lubańskiego, Bońka czy Ciołka, to uganianie się za piłką wyjdzie wszystkim na zdrowie. I to będzie największa korzyść

Czytaj również

Przyjedzie Duda

Promesa już wręczona

Popierają Dudę

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~bialyaniol 16-06-2011 0:03
Przestańcie gadać tylko bierzcie się do roboty panowie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dojedziesz do Skalnego Miasta

Najpiękniejsze dolnoślązaczki

Trzaskowski triumfuje w Wałbrzychu

Jak Dolny Śląsk walczy z koronawirusem?

Posprzątają park