Wałbrzych: Gwarek minimalnie lepszy od Juventuru

Poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 13:48
Aktualizacja: 19:26
Piłkarze Gwarka pokonali Juventur
W derbowy meczu piłkarze A–klasowego Gwarka Wałbrzych pokonali wyżej notowany Juventur 2–1.

Obie ekipy przygotowują się do sezonów. Faworytem meczu byli wyżej notowani gracze Juventuru, ale w tym spotkaniu goście wystąpili poważnie osłabieni brakiem kilku czołowych piłkarzy. Również w Gwarku nie zagrało kilku czołowych zawodników.

W zespole Gwarka zadebiutował Marcin Żydek pozyskany z MKS-u Szczawno-Zdrój. Żydek zagrał na pozycji ostatniego obrońcy i zaprezentował się z dobrej strony. W pierwszej odsłonie zielono-czarni mogli prowadzić 2-0, ale dobrych okazji do zdobycia goli nie wykorzystali Świder i Świeży. Świder przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Juve, a Świeży nie trafił w światło bramki w dobrej sytuacji.

W drugiej połowie przewaga Gwarka była jeszcze bardziej widoczna. Na efekty kibice czekali jednak aż do 70. minuty. Wtedy to właśnie gola zdobył Pawełczyk po zespołowej akcji z Pelsem, Świdrem i Świeżym. Parę minut później na 2-0 podwyższył Abid, który pokonał Jasińskiego po akcji sam na sam. Gości stać było jedynie na zdobycie honorowego gola, który wpadł w 83. minucie meczu.

Gwarek Wałbrzych - Juventur Wałbrzych 2-1 (0-0)

Gwarek: Pyłka - Żydek, Jaworski, Botwina, Chanek - Pawełczyk, Świder, Maciej Machnicki, Waszak - Abid, Świeży oraz Pels

Juventur: Jasiński - Kubacki, Pilarczyk, Szkudlarek, Bachmatiuk – Janik, Chałupka, Fedycki, Cupiał – Marcinkowski, Śliwa oraz Dudek