Wałbrzych/REGION: Gwarek i Podgórze po kolejnych sparingach

Poniedziałek, 9 sierpnia 2010, 11:26
Aktualizacja: 11:27
Piłkarze Podgórza zanotowali remis w meczu z KS Walim
Piłkarze Gwarka aspirujący do awansu do klasy okręgowej ulegli w Mieroszowie tamtejszemu Orłowi 2–3. Natomiast inny wałbrzyski zespół występujący w klasie A, a mianowicie Podgórze zremisowało z KS Walim 2–2.

Gwarek pierwotnie miał rozegrać mecz kontrolny z Górnikiem Gorce, ale ekipa z Gorc nie zebrała składu. Dlatego w ostatniej chwili Gwarkowi udało się zakontraktować sparing z Mieroszowem.
Pierwsza połowa meczu nie przyniosła bramek. Mecz był wyrównanym widowiskiem z niewielką liczbą sytuacji strzeleckich. W drugiej połowie obejrzeliśmy aż 5 trafień. Szybka gra Orła na początku drugiej odsłony spowodowała błędy w defensywie Gwarka, co zakończyło się zdobyciem trzech goli przez mieroszowian. Po starcie tych goli przebudzili się podopieczni Grzegorza Janika. Za sprawą Abida Gwarek zdobył dwa gole. Wałbrzyszanie mieli okazje w końcówce meczu doprowadzić co najmniej do remisu, jednak dobrych sytuacji nie wykorzystali Świeży, Mucha i Abid.

Orzeł Mieroszów - Gwarek Wałbrzych 3-2 (0-0)

Gwarek: Pyłka (46' Hamerski) - Żydek, Szczurek, Jaworski, Chanek - Mucha, Waszak, Janik, Świder - Abid, Świeży

Tymczasem w Walimiu mecz kontrolny rozegrali zawodnicy Podgórza Wałbrzych. Ich rywalem był występujący w klasie B zespół KS Walim. Mecz został rozegrany systemem 3x30 minut. Gole dla Podgórza zdobyli Grygiel i Pytlewski. Trener Matyszczak sprawdzał w tym meczu przydatność do gry aż ośmiu nowych piłkarzy. Wkrótce okaże się, którzy z nich zasilą ekipę Podgórza.

KS Walim – Podgórze Wałbrzych 2-2

Podgórze: Tietz - S.Jaśkiewicz, Rak, Łuszczyk, Ajchel - Nowak, Łungowski, Sajdak, Poczachowski - Pytlewski, Grygiel oraz Skoneczny, Solisz, Włochowski, Cyrta, Dębski, Boszczyk, Prugar