Czytających: 5146

Szczawno-Zdrój: Grali w Europie

Wtorek, 20 sierpnia 2019, 9:37
Aktualizacja: 9:39
Znakomite rezultaty osiągnęli szczawieńscy zawodnicy w turniejach rangi europejskiej w kategoriach do lat 12 i 14.

W austriackim Bludenz w turnieju Tennis Europe do lat 12 wystartował Dawid Lewandowski. Choć w singlu naszemu zawodnikowi przyszło uznać wyższość szwajcarskiego Mistrza Flynna Richtera w trzeciej rundzie turnieju głównego to w deblu grając w parze z reprezentantem Szwecji Williamem Rejchtmanem Vinciguerrą nie miał sobie równych i wygrał całe zawody!!! To kolejny tytuł Dawida, który potwierdza swoją przynależność do ścisłej europejskiej czołówki.

Również w europejskim turnieju do lat 12 tyle że rozgrywanym na kortach Lechii Gdańsk wystąpił Filip Kosiński. Filip w singlowych zmaganiach grupowych pokonał łotewską dwójkę Aleksandrsa Sotikovsa lecz na dalszy awans nie miał szans ulegając późniejszemu triumfatorowi całej imprezy Grzegorzowi Zemle z Warszawy. Tymczasem nasz zawodnik grając w parze z Wiktorem Jeżem z Nowego Sącza zajął trzecie miejsce w turnieju deblowym ulegając po supertiebreaku parze Zemła/Truszczyński, którzy wygrali całą imprezę.

Na walkę w turnieju TE tyle że w kat do lat 14 zdecydował się również Antoni Pankowski oraz Bruno Kokot. Antek walczył w niemieckim Rutesheim gdzie przeszedł przez silne eliminacje by w drugiej rundzie turnieju głównego uznać wyższość reprezentanta gospodarzy Dawida Fixa (92TE). Tymczasem Bruno Kokot rywalizował w Luksemburgu. Nasz reprezentant przegrał w singlu po trzysetowym pojedynku w drugiej rundzie turnieju głównego z Belgiem Haroldem Van Raemdonck lecz w deblu grając w parze z Ukraińcem Glib Sekachovem wywalczył cenny półfinał i trzecie miejsce w całej imprezie… Gratulujemy w następnym tygodniu kolejne starty. trzymamy kciuki!