MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Grali najmłodsi

Wiadomości: Szczawno Zdrój
Środa, 16 września 2015, 13:53
Aktualizacja: 13:54
Autor: PAW
Na szczawieńskich kortach rozegrano zawody w tenisie ziemnym dla dzieci z cyklu Tenis10 pod nazwą Puchar Szczawna Zdroju.

Rozgrywki podzielono na dwa dni ze względu na kategorie, a całość zmagań uroczyście została otwarta przez Burmistrza Marka Fedoruka. Rywalizacja odbywała się pod patronatem Polskiego Związku Tenisowego i z jego wytycznymi.

W sobotę na starcie pojawili się reprezentanci kategorii czerwonej, a więc do lat 8 i kategorii pomarańczowej do lat 9. Obie grupy rozgrywkowe zostały podzielone na grupy eliminacyjne, spośród których wyłaniano późniejszych ćwierćfinalistów. W grupie czerwonej najlepszym zawodnikiem turnieju był Jakub Szustak z Jeleniej Góry, który pokonał w finale Piotra Grobelnego z Międzyrzecza. Trzeci był Mateusz Mucha z Legnicy. W kategorii pomarańczowej najwyższe miejsce na podium zajął Kornel Kołek z Jeleniej Góry, który pokonał Kacpra Ponitkę. Trzeci był Marcel Bednarek z Polkowic.

W niedzielę rozegrano zmagania kategorii zielonej – do lat 10. Tutaj rywalizacja toczyła się oddzielnie dla chłopców i dziewcząt. Wśród chłopców najlepszy był Kacper Kulpa z Lubina przed Marcinem Śrutwą ze Szklar Górnych i Krystianem Pniewskim. W turnieju dziewcząt wygrała zawodniczka MKS-u Szczawno Zdrój Kornelia Ejsmont, która pewnie pokonała w finale Patrycję Sadlik. Trzecia była Kasia Trocha.

W niedzielne popołudnie rozegrano jeszcze zawody w kategorii żółtej. Tutaj najlepszy był Bartek Feledyn przed Magdaleną Chrząszcz i Hishamem Hababem. Warto wspomnieć, iż cieszące się dużym zainteresowaniem zawody, zgromadziły najlepszych zawodników z całego regionu i nie tylko, a dla każdego z nich organizatorzy zapewnili ciepły posiłek oraz pamiątkowy medal oraz dyplom. Triumfatorzy otrzymali oprócz pucharów, medali i dyplomów cenne nagrody rzeczowe oraz gadżety tenisowe.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Harry znów zwycięski

Zapisy ruszyły

Trzaskowski zdobył Wałbrzych

Pingpongiści w Boguszowie

Przyjedzie Duda

Duda wygrał tylko w Czarnym Borze

Znakomici tenisiści

Turniej tenisa