Czytających: 5201

Szczawno Zdrój: Grali na wielu kortach

Wtorek, 22 marca 2016, 15:54
Aktualizacja: 15:56
Na wielu arenach, również międzynarodowych, walczyli szczawieńscy tenisiści ziemni w rożnych kategoriach wiekowych.

W czeskiej Pradze na zawodach BabyTenis (do lat 9) znakomicie zaprezentował się młodziutki Filip Kosiński, który w całych zawodach zajął wysokie trzecie miejsce ulegając w półfinale późniejszemu triumfatorowi Davidowi Petrowsky 4/6.

W Lubinie w zawodach kategorii zielonej (do lat 10) dzielnie walczyła Klaudia Owcarz docierając do ćwierćfinału, gdzie musiała uznać wyższość faworytki gospodarzy Martyny Śrutwy.

Na szczawieńskich kortach rywalizowały Skrzaty – zawody do lat 12. Tutaj w zmaganiach chłopców dobrze zaprezentował się Marcel Dzieło, który w singlu dotarł do półfinału, gdzie uległ najlepszemu zawodnikowi turnieju Kacprowi Szymkowiakowi - AZS Wrocław 2/6, 4/6. W deblu grając w parze z Tobiaszem Sopolińskim KKT Wrocław zajął wysokie drugie miejsce. W turnieju dziewcząt na podium zameldowała się Kornelia Ejsmont, która w singlu po bardzo emocjonującym spotkaniu uległa w finale Jowanie Kołowrotkiewicz - AZS Wrocław 2/6, 7/5, 12/10. W deblu Koko i Jovi grając razem w parze triumfowały w całej imprezie.

W Ścięgnach KT Szczawno Zdrój miał mocną reprezentację na zawodach Młodzików – do lat 14. Zuzia Żygadło, Karolina Bukowska, Radosław Pilat oraz Hubert Sajdak dzielnie walczyli, ale na podium zameldował się jedynie Hubert, który ostatecznie zajął wysokie trzecie miejsce.

Ale KT Szczawno to nie tylko kategorie młodzieżowe, bowiem w zmaganiach kobiet (Open) w Sobocie koło Poznania dobrą robotę zrobiła Aleksandra Rojek, która zwyciężyła w swojej grupie, a w grupie finałowej zajęła wysokie trzecie miejsce.