Czytających: 4941

Holandia, Utrecht: Grad medali w Utrechcie

Czwartek, 15 kwietnia 2010, 10:31
Aktualizacja: 10:38
Zawodnicy Herosa czarny Bór oraz Zagłębia Wałbrzych wywalczyli 10 medali podczas XL Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego, który odbył się w Utrechcie. Złoto zdobyły reprezentujące zielono–czarne barwy Natalia Ochal, Nikola Rajca, Agata Łagoźna oraz Kinga Kowalczyk.

Ponad 500 zawodników z 19 państw przyjechało do holenderskiego Utrechtu. Na tak prestiżowej imprezie nie mogło zabraknąć dwóch ekip z naszego regionu. Drużyna Zagłębia Wałbrzych wywalczyła 6 krążków. Złoto zdobyły Natalia Ochal w kategorii 51 kg, Nikola Rajca w kategorii 38 kg, Agata Łagoźna w kategorii 46 kg oraz Kinga Kowalczyk w kategorii 54 kg. Srebro do Polski przywiozła Laura Robocińska w wadze do 67 kilogramów, a brąz Dawid Tejchman w wadze do 58 kilogramów.

Bardzo dobrze w Utrechcie wypadli także podopieczni Dariusza Piaskowskiego. Czarnoborzanie wywalczyli cztery medale. Dwa srebrne krążki zdobyły Natalia Lubowska (59 kg) oraz Patrycja Kiecana (72 kg), a na najniższym stopniu podium stawali Renata Omilusik (55 kg) i Filip Pałdyna (53 kg).