Czytających: 5207

Wałbrzych: Grad goli

Poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 11:05
Aktualizacja: 11:24
W meczu rozegranym awansem w ramach I rundy Pucharu Polski podokręgu wałbrzyskiego, Górnik Nowe Miasto przegrał na własnym boisku z Orłem Lubawka 3–6.

Goście, którzy wywalczyli awans do klasy okręgowej, pokazali, że drzemie w nich spory potencjał, a już w 6. minucie wyprowadził ich na prowadzenie Marcin Michnicki, znany z gry w Gwarku, Skalniku czy Zdroju. Wyrównał w 29. minucie Robert Dziewoński. Więcej goli w pierwszych 45 minutach już nie padło, za to druga część obfitowała w gole. Najpierw w 65. minucie miejscowych na prowadzenie wyprowadził Marcin Dziewoński, ale odpowiedź gości była niemal natychmiastowa, bo już po trzech minutach do remisu doprowadził ponownie Michnicki. Górnik dwie minuty później znów był na prowadzeniu, a to za sprawą trafienia Dziewońskiego. Popularny Barman jednak nie dawał za wygraną i po raz trzeci wpisał się na listę strzelców na rzecz Orła w 71. minucie. W ostatnich 20 minutach z gospodarzy opadły siły, co skrzętnie wykorzystali goście i zaaplikowali rywalowi kolejne trzy trafienia. Do notatniku trenera Orła wpisiali się Kacper Schabiński, Krzysztof Musiał i Arkadiusz Walczak.

Górnik Nowe Miasto Wałbrzych - Orzeł Lubawka 3-6 (1-1)

Górnik: Bąkiewicz - Gębski, Matuła, Szydłowski (78' Łukasz Misiułajtys), Marcin Wroczyński (86' Stec), Marszałek (85' Jankowski), Sebastian Misiułajtys (79' Kasperek), Dziewoński, Fedycki, Rosiński, Mateusz Wroczyński.

Orzeł: Gruszka (46' Malczewski), Duda (68' Walczak), Głowacki, Bejnarowicz, Grzelak, Królak, Michnicki, Musiał, Schabiński, Szyszka, Wincza (82' Jawor).