MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 7 lipca
im. Cyryla, Metodego

Gra ekonomiczna w Gimnazjum nr 1 w Boguszowie – Gorcach

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Piątek, 27 listopada 2015, 10:56
Autor: red
Fot. użyczone
W ramach międzyszkolnej współpracy z Zespołem Szkół Nr 7 w Wałbrzychu dla uczniów klas drugich zorganizowano grę ekonomiczną pn. „Mądrze budujesz – dobrze inwestujesz”.

Podczas półtoragodzinnych zajęć uczniowie podzieleni na grupy współzawodniczyli ze sobą, zmagając się w interdyscyplinarnych konkurencjach propagujących postawy przedsiębiorczości i radzenia sobie w sytuacjach trudnych.

Przed uczniami postawiono zadania i wyzwania z zakresu : symulacyjnej działalności firmy produkującej produkty z papieru, umiejętności matematycznych. Sprawdzały one szybkość i spostrzegawczość, poziom wiedzy z zakresu gospodarki, finansów i polityki. Dopełnieniem były lubiane przez młodzież kalambury ekonomiczne. Pozytywne przejście przez te ekonomiczne meandry, było nagradzane „zapłatą” w formie klocków Lego - z których następnie uczniowie budowali wieżę. Zespół, który wybudował najwyższą – wygrywał. Zadania rozbudzały kreatywność i zmuszały do nieszablonowego myślenia, kształciły w młodzieży cechy potrzebne na rynku pracy i w przestrzeni społecznej. Swoistego rodzaju osiągniętą przez młodzież dywidendą będą warsztaty kulinarne w szkole partnerskiej.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Młodzi i zdolni

Ciekawie w lipcu

Bezpieczeństwo w wakacje

Pożegnali szkołę

Miasto broni strażników

Od książek po elektronikę

Zdolni nagrodzeni

Kary za prędkość