Czytających: 4989

Wałbrzych, Stary Książ: GPI: Kubiak i Baczewska wygrali bieg w ruinach Starego Książa

Niedziela, 25 kwietnia 2010, 9:49
Aktualizacja: 10:16
Robert Kubiak z Jedliny–Zdroju oraz Renata Baczewska z Wałbrzycha wygrali bieg w ruinach Starego Książa, który był przy okazji II etapem VII Biegowego Turnieju Rycerskiego oraz kolejną edycją prestiżowego cyklu Grand Prix Idol 2010.

Bieg w ruinach Starego Książa, ze względu na katastrofę samolotu prezydenckiego, został przełożony z 10 na 24 kwietnia. Do rywalizacji przystąpiło 60 zawodników. W biegu głównym na dystansie 11 kilometrów mężczyzn najlepszy okazał się Robert Kubiak z Jedliny-Zdroju. Na drugim miejscu uplasował się Piotr Paciejewski z Siedlęcina, a na najniższym stopniu podium stanął Piotr Holly.

Na dystansie 5,8 km kobiet wygrała wałbrzyszanka Renata Baczewska, druga była Magda Kaczuga, reprezentująca Dęby Wałbrzych, a brąz wywalczyła Katarzyna Chomiak z Jedliny-Zdroju.

Po dwóch etapach VII Biegowego Turnieju Rycerskiego w klasyfikacji generalnej najlepsi okazali się Piotr Paciejewski oraz Renata Baczewska.