Czytających: 4813

Świebodzice: Górnik przegrywa z Victorią!

Sobota, 6 czerwca 2009, 20:26
Aktualizacja: Niedziela, 7 czerwca 2009, 8:42
Victoria Świebodzice coraz bliżej pozostanie w IV lidze dolnośląskiej. Przy padającym deszczu, po bramce z karnego strzelonej przez Białkowskiego, gospodarze wygrali dzisiaj z Górnikiem Wałbrzych 1:0. Była to pierwsza porażka biało–niebieskich w tym sezonie.

Victoria od samego początku walczyła o każdą piłkę, jednak w pierwszej części meczu przeprowadziła tylko dwie groźne akcje pod bramką Jaroszewskiego. Po błędzie w 28 minucie Szczepana Mączyńskiego gola mógł zdobyć Marcin Rogowski, ale za lekko kopnął piłkę w kierunku bramki. Druga groźna sytuacja miała miejsce w 36 minucie, kiedy to Robert Borkowski nie widząc innego rozwiązania uderzył potężnie na bramkę gospodarzy – minimalnie niecelnie.

W drugiej części gry to biało-niebiescy przejęli inicjatywę. Niestety w 55 minucie za dyskusje z sędzią drugą żółtą kartkę otrzymał Bartosz Konarski, który w tej sytuacji musiał opuścić boisko. Pomimo to Górnicy atakowali. W 66 minucie niecelnie uderzał Dominik Janik. Kilka minut później ten sam zawodnik nie potrafi pokonać bramkarza gospodarzy w sytuacji sam na sam.

W 80 minucie Zdzisława Pyrdoła w polu karnym faulował Damian Jaroszewski. Pewnym strzałem z 11 metrów golkipera biało-niebieskich kilka chwil później pokonał Przemysław Białkowski. Stało się to, czego można było się przed tym meczem spodziewać. Victoria wyszła z walki z liderem IV ligi zwycięsko.

Victoria Świebodzice – Górnik Wałbrzych 1:0 (0:0)
1:0 Białkowski (80k.)

Górnik: Jaroszewski, D. Michalak (46 Morawski), Przerywacz, Mączyński, Majka, Tobiasz (61 Rytko), Wojtarowicz, Wepa, Konarski, Moszyk (75 Smoczyk), Janik.
Victoria: Osóbka, Zalewski, Prusiński, Błaszczak, Borkowski (90 P. Satyła), Pluta, Dolecki, Pyrdoł, Rogowski (62 Korpała), Karczmarz (75 Żydek), Białkowski (88 Borgoń).