Hlavice: Górnik przegrał w Hlavicach

Niedziela, 11 lipca 2010, 13:45
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 lipca 2010, 14:56
Do rozpoczęcia sezonu zostały już tylko niespełna trzy tygodnie
W kolejnym meczu sparingowym piłkarze wałbrzyskiego Górnika musieli uznać wyższość czeskiego zespołu Hlavice, z którym przegrali 2–3.

Trener Robert Bubnowicz zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami miał okazję przyjrzeć się dwójce kolejnych testowanych zawodników. Adam Łagiewka, który ostatnio występował w Jarocie Jarocin oraz Kornel Duś, były piłkarz Górnika Gorce wypadli dobrze. Wystarczy zresztą powiedzieć, że już w 4. minucie to właśnie Duś wpisał się na listę strzelców i wyprowadził Górnika na prowadzenie. Ta bramka podziałała jednak mobilizująco na miejscowych, którzy rzucili się do ataku. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo już w 15. minucie miejscowi wyrównali. Później lekką przewagę posiadały Hlavice i w 32. minucie zdobyły kolejnego gola. Nasi zaatakowali tuż przed przerwą i gola na 2-2 pięknym uderzenie z dystansu zdobył Marcin Morawski.

Po przerwie to Górnika atakował częściej, ale piłkarze biało-niebieskich byli bardzo nieskuteczni. Tymczasem Hlavice niepokoiły defensywę naszych rzadko, ale zdobyły gola, który dał im zwycięstwo w tym meczu.

Hlavice – Górnik Wałbrzych 3-2 (2-2)

Górnik: Jaroszewski – Kłak, Majka, D.Michalak, Łaski – Morawski, Łagiewka, Rytko, Zinke – Moszyk, Duś oraz Główka, Tobiasz, Wepa, Kwit, Janik