Jelenia Góra: Górnik Nowe Miasto wygrał w Jeleniej Górze

Sobota, 16 października 2010, 20:10
Aktualizacja: 20:10
To trzecia kolejna wygrana Górnika Nowe Miasto
Koszykarze III–ligowe Górnika Nowe Miasto nie pozostawili złudzeń rywalowi z Jeleniej Góry i pokonali Spartakusa na jego parkiecie 69–58.

Koszykarze z Nowego Miasta obawiali się tego meczu, bowiem Spartakus ma w swoich szeregach kilku doświadczonych zawodników.

W pierwszej kwarcie na parkiecie niepodzielnie rządzili wałbrzyszanie, którzy grali skutecznie w ataku i bardzo dobrze w obronie i stąd wynik 13-23. W drugich 10 minutach do roboty wzięli się gospodarze. Zaczęli grać agresywniej i przede wszystkim poprawili defensywę. W tym okresie w grze obu ekip było sporo niedokładności i chaosu. Miejscowi szybko doprowadzili do wyrównania po 26, ale końcówka należała do naszych i do przerwy Górnik prowadził czterema punktami 36-32.

Trzecia kwarta to kosz za kosz. Wynik najczęściej oscylował wokół remisu. Wałbrzyszanie mieli trochę problemów w ofensywie, ale nadal dobrze bronili. Decydująca okazała się czwarta kwarta. Nasi zawodnicy zachowali zdecydowanie więcej świeżości i mieli tego dnia zdecydowanie wyższą skuteczność od swoich rywali z Jeleniej Góry. Górnik odskoczył na bezpieczną przewagę i do końcowej syreny spokojnie kontrolował wynik meczu, który ostatecznie Nowe Miasto wygrało 69-58.

Spartakus Jelenia Góra – Górnik Nowe Miasto 58-69 (13-23, 19-13, 17-17, 9-16)