Czytających: 4361

Rybnik: Górnik minimalnie słabszy od GKS–u Katowice

Poniedziałek, 30 stycznia 2012, 15:44
Aktualizacja: Wtorek, 31 stycznia 2012, 16:09
W Rybniku zespól II–ligowego Górnika uległ miejscowemu GKS–owi 1–2. Gola dla naszych zdobył Roman Maciejak.

Nasi przystąpili do meczu w mocno osłabionym składzie, bowiem kontuzje i choroby wykluczyły z gry kilku podstawowych zawodników. Trener miał natomiast do dyspozycji dwóch testowanych graczy - Marcina Kajcę, znanego z gry w Miedzi Legnica oraz Piotra Gorzkowskiego z Myszkowa.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Nasi jako pierwsi zdobyli gola za sprawą celnego strzału Maciejaka. Mimo kilku dobrych okazji z obu stron wynik w pierwszych 45 minutach nie uległ zmianie.

Sporo za to działo się w drugiej odsłonie. GKS wyrównał po celnym uderzeniu Stefańskiego. Wałbrzyszanie mogli ponownie objąć prowadzenie, ale Jacek Fojna nie wykorzystał rzutu karnego. Ta sytuacja szybko się zemściła i GKS zdobył gola po uderzeniu Farkasia.

GKS Katowice – Górnik Wałbrzych 2-1 (0-1)

Górnik: Jaroszewski – Wojtarowicz, Bartos, Orzech, Zawadzki- Morawski, Fojna, Kajca, Gorzkowski – Maciejak, Orłowski oraz Matuszak.