Czytających: 4042

Lubawka: Górnik lepszy w Lubawce

Poniedziałek, 6 lipca 2020, 8:33
Aktualizacja: Wtorek, 7 lipca 2020, 8:27
W meczu kontrolnym rozegranym w Lubawce miejscowy IV–ligowy Orzeł uległ 0–2 A–klasowemu Górnikowi Wałbrzych.

Przyjezdni w drugiej połowie zadali dwa ciosy za sprawą zawodnika testowanego z Brazylii i Krawczyka. Najlepszą okazję dla miejscowych zmarnował Khodzhamkolov. Pierwsza połowa była w miarę wyrównana, jednak okazji bramkowych z obu stron było jak na lekarstwo. Gra najczęściej toczyła się do szesnastki do szesnastki.

Dużo więcej się działo w drugiej odsłonie. Lekką przewagę w niej osiągnęli zawodnicy Górnika, a najlepszy snajper Orła, Musiał był czujnie podwajany. W 58. minucie jeden z testowanych Brazylijczyków uderzył kapitalnie, lecz jeszcze lepszą obroną popisał się Michno. W rewanżu M. Wroczyński oddał strzał, niestety zbyt anemiczny. W 63. minucie potyczki padła najładniejsza bramka meczu. Zdobył ją testowany Brazylijczyk, najlepszy zawodnik meczu, który oddał techniczny strzał w okienko. Michno był zupełnie bez szans. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania spory błąd popełnił blok defensywny Orła, a Krawczyk udaną podcinką dał wyższe prowadzenie Górnikowi.

Orzeł: Michno – G. Wroczyński, Szyszka, Grzelak, Khodzhamkolov – Bejnarowicz, Duda, Sousa, M. Wroczyński – Musiał, Zwolenik/Gałek, Walczak, Schabiński, Michnicki.

Górnik: Malczewski – Dudek, Rosicki, G. Michalak, zaw. testowany – Biskup, Budzyński, Niedźwiecki, Sobiesierski – Krawczyk, zaw. testowany/Reczulski, Grudziński, Siwiński, zaw. testowany, zaw. testowany, zaw. testowany.