Czytających: 5190

Kamienna Góra: Górnik Gorce przegrał w Kamiennej Górze

Poniedziałek, 1 sierpnia 2011, 14:42
Aktualizacja: 14:42
W kolejnym sparingu przed zbliżającym się sezonem, piłkarze Górnika Gorce musieli uznać wyższość Olimpii Kamienna Góra. Wygrali kamiennogórzanie 4–2.

Od początku dość wyraźną przewagę osiągnęli gracze gospodarzy. Zespół prowadzony przez Marcina Kwiatkowskiego grał bardzo ambitnie, ale nie mógł sprostać tempu narzuconemu przez rywali. Już w 10. minucie Olimpia wyszła na prowadzenie po golu Hadały. Gorce mogły doprowadzić do wyrównania, ale precyzji i szczęścia zabrakło Mielczarkowi i Jarosławowi Prykowi. W 32. minucie na listę strzelców wpisał się Piotr Kałoń, który jeszcze przed paroma laty decydował o grze zespołu z Gorc, a teraz zdobywa gole dla Olimpii. Gościom udało się zmniejszyć różnicę za sprawą celnego trafienia Prugara w 43. minucie.

W drugiej połowie nadal lepsze wrażenie sprawiali miejscowi. W 56. minucie po podaniu Dobrzańskiego (poprzedni sezon spędził w Gorcach) gola zdobył Kałoń. Kałoń zdobył w tym meczu trzeciego gola w 75. minucie, kiedy wykorzystał złe ustawienie Delingera. Odpowiedź Gorc była niemal natychmiastowa, a gola zdobył Milczarek

Olimpia Kamienna Góra – Górnik Gorce 4-2 (2-1)

Olimpia: Korwin – Szot, T. Sobota, Hadała, Kwiecień – Wilk, Cieszkowski, P. Powiertowski, Mittelstadt – Kałoń, Dobrzański oraz K. Miechurski, A. Miechurski.

Górnik: Derlinger - M. Pryk, Procyk, Zapała, J. Pryk – M. Klimek, Ostrowski, P. Klimek, Pieczka – Mielczarek, M. Gryka oraz Prugar, Cyrta, Pels, Z. Bejnarowicz, Klimczak.