MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 3 czerwca
im. Leszka, Tamary

Górale na Start mają szerszy zasięg

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Piątek, 1 kwietnia 2011, 14:20
Aktualizacja: 14:21
Autor: PAW
Fot. PAW
Tegoroczna edycja Górali na Start jest organizowana z dużym rozmachem. Świadczy o tym choćby fakt przyłączenia się do organizacji gmin powiatu wałbrzyskiego – Głuszycy, Boguszowa–Gorc i Czarnego Boru.

Górale na Start to cykl wyścigów kolarstwa górskiego. Wyścigi te są elementem projektu „Wałbrzych miasto MTB”. Ta impreza odbywa się od 1998 roku i przyciąga zarówno zawodowców jak i amatorów. Górale na Start maja otwartą formułę i to jest bardzo istotna cecha tej imprezy.
- Zwycięstwo tutaj nie jest najważniejsze - mówi Mariusz Gawlik, szef wałbrzyskiego OSiR-u. – Liczy się udział i atmosfera towarzysząca zmaganiom kolarzy.

Uczestnicy Górali na Start rywalizują w różnych kategoriach wiekowych. To sport, zabawa, emocje, rekreacja i edukacja zdrowotna. Z roku na rok wyścig cieszy się coraz większą popularnością i rozpoznawalnością.
- Wałbrzych organizował już kilka ważnych imprez kolarskich i zawsze wywiązywaliśmy się z powierzonego zadania – mówi Artur Wylandowski z biura promocji UM w Wałbrzychu. – Górale na Start to impreza skierowana głównie do kolarzy amatorów, ale mają tu swój wyścig też zawodowcy.

Do tej pory poszczególne edycje Górali na Start odbywały się w Wałbrzychu i Głuszycy. W tym roku do współorganizowania imprezy włączyły się jeszcze gminy Boguszów-Gorce, gdzie zainaugurują start kolarze, oraz Czarny Bór.
- Dysponujemy odpowiednimi trasami i warunkami, by jedna z edycja mogła odbyć się właśnie w Boguszowie-Gorcach – mówi burmistrz Waldemar Kujawa.

Jakub Sobieski z OSiR-u w Boguszowie-Gorcach dodaje natomiast, że trasa w Boguszowie-Gorcach będzie jedną z najtrudniejszych w tegorocznym cyklu Górali na Start. Organizacja tej imprezy nie byłaby możliwa bez zaangażowania klubu Jama Wałbrzych i jej szefa Mariusza Piotrowskiego.
- Tegoroczna edycja ma szerszy zasięg, ale mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem – mówi Mariusz Piotrowski. – Liczymy na wzrost zainteresowania i dużą frekwencję podczas poszczególnych edycji.

W tym roku organizatorzy zapewniają, że w każdej edycji najlepsi zawodnicy mogą liczyć na nagrody rzeczowe. Pierwszy start odbędzie się w Boguszowie-Gorcach w sobotę 9 kwietnia o godzinie 10.00. Start i meta zaplanowane są na stadionie przy ulicy Kusocińskiego w Boguszowie. Zapraszamy

Czytaj również

Referendum już 7 czerwca

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Raport prezydenta

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Dyzio 1-04-2011 16:05
Zawsze uważałem, że "Górale" to fajna impreza. No, może te medale za 2 zł i kasety magetofonowe to może nie był najszczęśliwszy pomysł.. Trasy wybierane pod kątem widowiskowości...Dzieciaki jeżeli już zdecydują się na start to wywracają sie jak jasna cholera...Ze śmiechu można pęknąć. A jeszcze większy śmiech jest kiedy dzieciak wychodzi po odbiór dyplomu, a spiker przekręca nazwisko na wszystkie możliwe sposoby. Fajna impreza.
~oko 2-04-2011 8:41
Bo to własnie nasz OSiR i ludzie którzy tam siedzą, oni tak jak Bieg Gwarków aby odfajkowac i zaliczyc do udanych, nie licza sie z tym ze sa krtykowani by cos polepszyc i stac sie profesjonalistami, banda stołkarzy którzy którzy uwazaja się za sportowców....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wałbrzych Centrum

Giełda wciąż nieczynna

Minister w Wałbrzychu

Tragedia na Podzamczu

Zabiegają o przyjazd prezydenta