MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

GOPR–owcy znów musieli interweniować

Wiadomości: REGION
Środa, 22 maja 2019, 16:38
Autor: red
Fot. Łukasz Wardawy / J. Szczeniowski
W sobotę 18 maja doszło do dwóch poważnych wypadków na terenie działania Grupy Wałbrzysko–Kłodzkiej GOPR.

Około 11:50 Centrum Powiadamiania Ratunkowego poinformowało o paralotniarzu, którzy spadł z wysokości na łąkę nieopodal miejscowości Grzmiąca (gm Głuszyca). Do zdarzenia natychmiast wyjechali ratownicy z Centralnej Stacji Ratunkowej w Wałbrzychu. Po dotarciu do poszkodowanego zdiagnozowali m.in. uraz miednicy, kręgosłupa i złamanie kości przedramienia. Na tej podstawie dyspozytor CPR zadysponował do działania helikopter LPR #Ratownik13. Około godziny 13:05 paralotniarz został przekazany załodze LPR i przetransportowany do Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu.

Tego samego dnia późnym popołudniem przyszła informacja o upadku rowerzystki na szlaku niebieskim prowadzącym na Jagodną. Do zdarzenia wyjechali ratownicy ze Stacji Ratunkowej w Zieleńcu. Po zaopatrzeniu poszkodowanej (m.in.urazy twarzoczaski i barku) została ona przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego na Przełęczy Spalonej.

Twoja reakcja na artykuł?

1
17%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
33%
Smuci
1
17%
Złości
2
33%
Przeraża

Czytaj również

Mogli zrywać czy też nie?

Zagłosują "za" absolutorium?

Prezydent o infrastrukturze sportowej

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Jaś 23-05-2019 20:27
Skąd przyleciał helikopter, żeby przetransportować poszkodowanego o te około 20km? Niby rozumiem, poszkodowany, ale mam wrażenie, że niektórzy bawią się na całego. Gdyby konieczny był szybki transport o 100-200km
~Mateusz 23-05-2019 20:40
do: ~Jaś (20:27)
Niestety czasem ewakuacja poszkodowanego do miejsca, gdzie może zostać przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego jest bardzo trudna albo niewskazana że względu na stan poszkodowanego. Poza tym o użyciu helikoptera decydują także obrażenia jakich doznał poszkodowany (np. uraz kręgosłupa, miednicy)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PUP wypłacił blisko 32 miliony

Drzewa za frekwencję

Stracił uprawnienia

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Koronawirus wciąż obecny