MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

GOPR–owcy nie narzekali na brak pracy w czasie świąt

Wiadomości: REGION
Piątek, 26 kwietnia 2019, 9:10
Autor: red
Fot. GOPR grupa wałbrzysko–kłodzka
Minione święta wielkanocne były wyjątkowo pracowite dla ratowników Grupy Wałbrzysko–Kłodzkiej GOPR.

Sobota 20.04

O 11:52 wpływa zgłoszenie z aplikacji Ratunek o wypadku rowerzysty na singletrack A w Srebrnej Górze. Potencjalnie długi czas dotarcia ratowników z Centralnej Stacji Ratunkowej w Wałbrzychu do poszkodowanego, a także wielonarządowość urazów przeważyły o zadysponowaniu do działań helikoptera LPR #Ratownik13, który podjął ratowników z Przełęczy Sokolej. O 12:56 do poszkodowanego desantuje się na linie ratownik, który zaopatrzonego przez Zespół Ratownictwa Medycznego rowerzystę zabezpiecza w materacu Tyromont i na długiej linie podejmuje z miejsca zdarzenia. O 14:52 ratownicy wracają do CSR.

O 15:10 Państwa Straż Pożarna z Kłodzka przekazuje informację o turyście, który w wyniku upadku doznał urazu nogi (podejrzenie złamania) na szlaku żółtym prowadzącym z Pasterki na Szczeliniec Wielki. Do zdarzenia wyjeżdżają ratownicy pełniący dyżur w Stacji Ratunkowej Zieleniec. Na miejsce zdarzenia zadysponowani zostali także druhowie z OSP Radków i PSP Nowa Ruda, którzy zaopatrzyli i ewakuowali poszkodowanego przed dotarciem ratowników na miejsce zdarzenia. Działania kończą się o 17.30.

O 16:05 Zespół Ratownictwa Medycznego prosi o pomoc w ewakuacji poszkodowanego, który w rejonie zapory wodnej w Międzygórzu doznaje w wyniku upadku obrażeń twarzoczaszki. Do zdarzenia wyjeżdżają ratownicy pełniący dyżur w SR Międzygórze, który po kilku minutach docierają do miejsca zdarzenia. Przy pomocy wózka alpejskiego poszkodowany zostaje przetransportowany do miejsca postoju ZRM.

Niedziela 21.04

O godzinie 14:40 Centralna Stacja Ratunkowa w Wałbrzychu otrzymuje zgłoszenie o awaryjnym lądowaniu paralotniarza w pobliżu stoków narciarskich w Zieleńcu. Z SR Zieleniec wyjeżdża do zdarzenia ratownik pełniący dyżur, który po dotarciu do miejsca zdarzenia zastaje poszkodowanego, który sam zszedł z drzewa, na którym awaryjnie lądował. Poszkodowany, którym okazuje się być obywatel Republiki Czeskiej, odmawia udzielenie pomocy medycznej, a także ewentualnego transportu, w związku z czym o godzinie 15:40 akcja została zakończona.

Poniedziałek 22.04

Ratownicy pełniący dyżur w Centralnej Stacji Ratunkowej w Wałbrzychu otrzymują o 13:30 zgłoszenie i wyjeżdżają do mężczyzny, który doznał urazu nogi w wyniku upadku na szlaku czerwonym między Schroniskiem Orzeł a Przełęczą Sokolą. Po zabezpieczeniu urazu poszkodowany zostaje ewakuowany na Przełęcz Sokolą. Po godzinie 15 ratownicy wracają do CSR.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
25%
Złości
1
25%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Z poparciem PSL–u

Spotkanie z Prezesem PiS

Wałbrzych w trzeciej dziesiątce inwestycji

Kontynuują remonty

Najlepszy produkt

Przyjeżdża prezes Jarosław Kaczyński

Uchmanowicz za Pola

Pożegnają wakacje