MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Gmina Jedlina–Zdrój dofinansuje wymianę pieców

Wiadomości: REGION, Jedlina-Zdrój
Piątek, 28 kwietnia 2017, 15:51
Aktualizacja: 15:53
Autor: red
Fot. UM Jedlina–Zdrój
Rada Miasta Jedlina–Zdrój jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie określania zasad dotacji celowej ze środków budżetu gminy Jedlina–Zdrój na dofinansowane kosztów zadań inwestycyjnych związanych z ograniczeniem niskiej emisji na terenie miasta Jedlina–Zdrój.

Jest to kolejna - po pilotażowym programie „Błękitny węgiel” - inicjatywa samorządu w walce z zanieczyszczonym powietrzem.

Założeniem podjętej uchwały jest udzielenie dotacji osobom, które zdecydują się na wymianę ogrzewania z węglowego na ekologiczne: gazowe, elektryczne, olejowe i pompy ciepła. Dotacja będzie jednorazowa, a jej wysokość wyniesie do 50% wartości poniesionych kosztów, ale nie więcej niż 7 tys. zł. Dofinansowanie obejmuje zakup i montaż ekologicznych urządzeń grzewczych wraz z niezbędną armaturą, przy jednoczesnej, trwałej likwidacji ogrzewania węglowego.

Dotacja obejmuje właścicieli nieruchomości znajdujących się na terenie miasta Jedlina-Zdrój (domów jednorodzinnych i mieszkań), a także przedsiębiorców, których miejsce prowadzenia działalności gospodarczej mieści się w budynkach wspólnot mieszkaniowych. Pomoc finansowa będzie udzielana na wniosek osoby zainteresowanej po podpisaniu stosownej umowy. Więcej informacji będzie dostępnych na stronie internetowej miasta Jedlina-Zdrój po uprawomocnieniu się w.w. Uchwały.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Patrol szkolny wałbrzyskiej Straży Miejskiej wraca do akcji

Powiat chce współpracować z gminą Szczawno–Zdrój

Pieszy omal nie zginął

Mieszkańcy Szczawna–Zdroju będą mogli pozbyć się niepotrzebnych sprzętów

Rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

PiS stracił przodownictwo w sondażu

Remont ulicy Garbarskiej ruszy prawdopodobnie jeszcze w kwietniu

Promocyjna ofensywa Zamku Książ i LOT–AW