MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Gmina Głuszyca podpisała umowę partnerską z czeskimi Rokytnicami w Orlickich Górach

Wiadomości: Region
Czwartek, 24 września 2015, 6:25
Aktualizacja: 7:42
Autor: opr.red.
Fot. www.gluszyca.pl
Uroczyste podpisanie umowy o partnerstwie i wzajemnej współpracy pomiędzy Gminą Głuszyca a Gminą Rokytnice w Orlickich Górach odbyło się w sobotę 19 września w czasie wizyty głuszyckiej delegacji w czeskich Rokytnicach.

W wyniku wcześniej przeprowadzonych spotkań, w których uczestniczyli burmistrz Głuszycy Roman Głód i starosta Rokytnic Petr Hudousek oraz radni Rady Miejskiej obu gmin strony postanowiły zawiązać partnerstwo w celu wspierania inicjatyw i możliwości współpracy pomiędzy Gminami, organizacjami i osobami fizycznymi z obu terenów.

– Współpraca z Gminą Rokytnice dotyczyć będzie takich dziedzin jak kultura, sport, ochrona środowiska, edukacja, wymiana młodzieży i innych grup społecznych. Dzięki podpisanemu partnerstwu obie Gminy będą mogły razem aplikować o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej na wspólne przedsięwzięcia – mówi Roman Głód.

Po podpisaniu umowy partnerskiej starosta Rokytnic zaprosił delegację polską składająca się z radnych Rady Miejskiej w Głuszycy, przedstawicieli sołectw, gminnych placówek oświatowych i organizacji pozarządowych do zwiedzenia szkoły, nowej remizy strażackiej, muzeum kolejnictwa, zabytkowego kościoła i nowoczesnego, multimedialnego Muzeum Orlickich Gór w Rokytnicach.

Czytaj również

Długa zostanie zamknięta

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Reaktywacja basenu

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~żul 25-09-2015 14:54
Trzeba dobrze żyć z sąsiadami,może pożyczą trochę gotówki....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Otrzymali ozonatory

Książ zapłaci czynsz

Zagłosuj na Impuls!

Zderzenie na Piaskowej

Rachwalski odwołany