MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Głuszyckie Święto Wypieków

Wiadomości: Głuszyca
Środa, 6 maja 2015, 6:25
Aktualizacja: 7:01
Autor: opr.red.
Fot. www.gluszyca.pl
Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Sowiogórskie” pod patronatem Burmistrza Głuszycy pana Romana Głoda, przy współpracy Centrum Kultury–Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy zorganizowała w dniach 2–3 maja 2015 r. Głuszyckie Święto Wypieków z warsztatami Tradycje Wypieków w Górach Sowich.

W sobotę 2 maja w Jadłodajni „Finezja” w Głuszycy i w piekarni przy Fundacji Katolicka Inicjatywa Berit uczestnicy warsztatów wypiekali chleby i ciasta, które były prezentowane, oceniane i degustowane następnego dnia – 3 maja – w czasie Głuszyckiego Święta Wypieków w Parku Jordanowskim. Jury oceniało wypieki uczestników warsztatów oraz torty domowego wypieku zgłoszone do konkursu.

W kategorii ciasta jury przyznało nagrodę (odkurzacz) Krystynie Górecznej. W kategorii wypiek chleba zwyciężyła Aleksandra Śliwińska i otrzymała urządzenie halogen oven. Sołectwo Kolce reprezentowane przez sołtys Barbarę Sokołowską i Iwonę Drzymalską wygrało Konkurs na Tort Domowego Wypieku. Główną nagrodą był serwis kawowy. W konkursie wyróżniono tort Małgorzaty Zając, która otrzymała żelazko oraz tort ucznia Rzemieślniczej Zasadniczej Szkoły Zawodowej Oskara Jankowskiego, który wygrał tablet. Nagrodzono również tort najmłodszej uczestniczki konkursu – dziewięcioletniej Natalii Kraczek oraz jedynego mężczyznę biorącego udział w warsztatach – Andrzeja Wardy.

Podczas Głuszyckiego Święta Wypieków publiczność oprócz degustacji ciast, tortów i pieczywa mogła uczestniczyć w konkursie bicia piany, w którym bezkonkurencyjny okazał się uczeń klasy cukierniczej z wałbrzyskiej RzZSZ – Oskar Jankowski, który w nagrodę otrzymał paletę jaj.

Kapela ElektroGórale umilała czas swoją muzyką, wprawiała obecnych w dobry humor i zachęcała do wspólnej zabawy. Malowanie twarzy, zabawy plastyczne i pokaz dekoracji ciastek w wykonaniu uczniów wałbrzyskiej szkoły cieszyły się szczególną popularnością wśród dzieci. Można było także zrobić sobie zdjęcie z żółtym mercedesem prezentowanym na światowych wystawach samochodowych lub w aucie terenowym z niedawnego rajdu samochodów terenowych Kamyki 2015. Prezentowane auta wspierały zbiórkę publiczną „Pomoc dla Sary” prowadzoną na terenie Gminy przez Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy. W zbiórce czynny udział wzięli głuszyccy siłacze z Klubu Sportowego GIM Głuszyca.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będą opiniować

Wraca ortopedia

Promesy na sprzęt

Miasto broni strażników

Granica otwarta

Powstaje stacja uzdatniania wody

Książ w średniowieczu

Duda w Wałbrzychu