MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Gimnazjum nr 1 w Boguszowie – Gorcach przywitało nowy rok szkolny

Wiadomości: Boguszów - Gorce
Czwartek, 1 września 2011, 14:25
Aktualizacja: 14:26
Autor: Karolina
Fot. Karolina
Rozpoczęcie roku szkolnego jest to dzień w którym każde dziecko wybiera się do szkoły odświętnie. W tym dniu wita się dzieci i młodzież po wakacyjnych wojażach. Najwięcej wrażeń mają te dzieci, które idą do szkoły pierwszy raz lub zmieniają szkołę na wyższy poziom.

Inaugurację roku szkolnego 2011/2012 rozpoczęła nowa przewodnicząca rady uczniowskiej Jenifer Bartosiewicz, która serdecznie przywitała grono pedagogiczne, koleżanki i kolegów z klas 2 i 3 oraz pierwszoroczniaków – Witam wszystkich po dwóch miesiącach przerwy. Wróciliśmy tutaj po wakacjach, opaleni, uśmiechnięci i wypoczęci. Niestety wakacje się skończyły, rok szkolny czas zacząć.

W dalszej części apelu głos zabrała dyrektor Halina Mackiewicz, omówiła pokrótce sprawy organizacyjne oraz te związane z reformą edukacyjną, w myśl której forma egzaminu gimnazjalnego w tym roku szkolnym ulegnie zmianie. Na zakończenie dodała – Rok nie będzie łatwy, ale życzę wszystkim najlepszych wyników, rozwinięcia talentów oraz tego, żebyście czuli się w szkole bezpiecznie, oraz oczywiście życzę udanego roku szkolnego.

Wraz z uczniami, gronem pedagogicznym oraz rodzicami uczniów przybyłymi na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 przybyli: Przewodnicząca Rady Miasta Boguszowa – Gorc Jolanta Woźniak – Przed Wami kolejny rok szkolny. Z tej okazji chciałabym życzyć samych sukcesów oraz przewodniczący rady rodziców Piotr Pietrasiak – Dwa miesiące temu witaliśmy wakacje. Teraz rozpoczynamy rok szkolny, ale mam dobrą wiadomość jutro jest już piątek.

W tym roku do klas pierwszych przybyło 87 uczniów i otworzono 4 oddziały, a ogólna liczba uczniów to 325. W zeszłym roku było ich ponad 350. W latach poprzednich bywało nawet ponad 500.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Gubią ich narkotyki

Miasto broni strażników

Przeszkadzała mu wiata

Pożegnanie "Jarzębinek"

Wędkarska przygoda

Zdolni nagrodzeni

Bezpieczeństwo w wakacje

Przyjedzie Duda