Czytających: 4781

Warszawa: Gimnazjaliści z Głuszycy na podium Mistrzostw Polski

Wtorek, 18 grudnia 2012, 13:39
Aktualizacja: 13:40
W dniach 14–15 grudnia odbyły się na warszawskim Bemowie II Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 20 i 23, Seniorek i Seniorów oraz Weteranek i Weteranów w Trójboju Siłowym Klasycznym.

W sali widowiskowo – teatralnej OWP Michael wystąpiło 173 najsilniejszych zawodników i zawodniczek z Polski. Wśród nich byli również reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego „GIM” Głuszyca.

Brązowy medal w kategorii Juniorek do lat 20 zdobyła uczennica głuszyckiego Gimnazjum Wioletta Sobczak. Z wynikiem 220 kg [ 72,5 + 47,5 + 100 ] ustanowiła 4 rekordy Polski Juniorek do lat 16. Bardzo udany występ w kategorii Juniorów do lat 20 zanotował też Kamil Dec. Uzyskując łącznie w trójboju 400 kg [ 137,5 + 97,5 + 165 ], zajął ostatecznie 6. miejsce. Dobry wynik uzyskał też czternastoletni Andrzej Woźniak 387,5 kg [ 137,5 + 87,5 + 162,5 ]. Ustanowił on rekord Polski Juniorów do lat 16 w przysiadzie i zajął 10. miejsce.