MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Gdy się mury pną do góry, czyli z wizytą na budowie Aqua–Zdroju

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 25 października 2011, 13:54
Aktualizacja: Środa, 26 października 2011, 8:09
Autor: PAW
Fot. PAW
Bogdan Stanek, prezes spółki Aqua–Zdrój oprowadził dziś wałbrzyskich dziennikarzy po placu budowy Aqua–Zdroju. Pewne jest jedno. Roboty wreszcie ruszyły z miejsca i idą pełną parą.

Bogdan Stanek oraz prezydent Roman Szełemej zapraszając wałbrzyskie media na plac budowy Aqua-Zdroju chcieli przekonać nas, że faktycznie ukończenie budowy kompleksu sportowo-rekreacyjnego jest możliwe w pierwotnym terminie, a więc wiosną przyszłego roku. Przypomnijmy, że problemy przy budowie Aqua-Zdroju zaczęły się kilka miesięcy temu. Tempo robót znacznie spadło i pojawiło się niebezpieczeństwo, że ta inwestycja, która ma zmienić wizerunek Wałbrzycha, stanęła pod dużym znakiem zapytania.
- Budopol z Bydgoszczy wziął na siebie ciężar odpowiedzialności za tę budowę – mówi Bogdan Stanek. - Teraz faktycznie prace idą pełną parą i to nas na pewno napawa optymizmem.

Okazuje się, że Budopol zanim zabrał się za kontynuowanie prac, musiał najpierw dokonać pewnych poprawek, których, jak się okazuje, na budowie wykonać trzeba było całkiem sporo. Teraz praca przy budowie kompleksu jest kontynuowana nawet w soboty i niedziele. Jak zapewnia Robert Stanek, za około dwa tygodnie na budowie zamontowane zostanie oświetlenie, które umożliwi wykonywanie dalszych robót nawet w godzinach wieczornych.
- Jest kilka kluczowych fragmentów na tej budowie i tak jak już wcześniej mówiliśmy, mamy nadzieję, że do 15 grudnia obiekt zostanie zamknięty i w zimie prowadzone będą prace wewnątrz kompleksu – mówi Stanek.

Największe opóźnienia były przy budowie basenu i dlatego teraz tam skierowana zostało największa grupa pracowników, którzy muszą w ekspresowym tempie nadrabiać stracony czas. Bogdan Stanek na pytanie, czy obawia się srogiej zimy, która mogłaby skomplikować sytuację, odpowiada, że prace mogą być kontynuowane nawet jeśli temperatura na zewnątrz spadnie poniżej 0 stopni Celsjusza i nawet, jeśli ekipom budującym kompleks, przeszkadzać będzie śnieg.

Czytaj również

Czyste miasto

Koalicja zmobilizowana

Obchodzili rocznicę

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~olo 25-10-2011 15:08
znając POlskie warunki zapewne ten Aqua–Zdrój będzie 3 razy droższy niż podobny w np Niemczech POdobnie jak ze stadionami . Bo przecież szwagier szwagra tez chce zarobić
~1500100900 25-10-2011 16:29
zapomniano napisac materiał sponsorowany, mleko sie rozlało - ludzie dowiedzieli sie o poważnych opóźnieniach, to teraz trzena rozkręcic maszynkę PR zeby ludzi otumanić... tak na marginesie jak sie miewa były prezes A-Z p. Hadaś , który dopuścił do tych opóźnień a nastepnie jak szczur uciekł na kolejna posadke (doktor przytulił w UM - dał kolejna dobrze platna fuche)
~rozsądny 25-10-2011 17:14
Czy was już z tym Agua-Zdrojem pogięło całkiem. Piszecie o opóżnieniach potem, że już jest dobrze. Kogo ten obiekt tak naprawdę obchodzi. Dla kogo on jest budowany, kto na nim będzie grał, kto będzie siedział na trybunach. Ceny za basen czy wynajęcie sali na 2 godziny niejednego zetną z nóg. Przypomnijcie sobie stary obiekt i jego stopień wykorzystania. Niech Szełemej wybuduje zakład produkcyjny zatrudniający 500-600 pracowników to wtedy opóżnienia przy jego realizacji mogą budzić niepokój a pisanie artykułów będzie miało sens. Ale on tylko zwalnia i mówi że będą następne zwolnienia.
~do rozsądny 25-10-2011 17:47
Człowieku to ciebie pogięło Wałbrzych jest drugim co do wielkości miastem dolnego śląska żeby ten obiekt utrzymać potrzebni będą pracownicy np do sprzątania do sprzedawania biletów , do napraw i utrzymywania sprawności obiektu, więc jeżeli nie znasz się na rzeczy to się nie wypowiadaj durniu
~ 25-10-2011 18:22
kultury troszeczke panowie,kultury.jak dialog to na argumenty a nie ublizanie.
~Pierre Dolle 25-10-2011 18:46
Ale ty rozsądny jesteś opóżniony w rozwoju.Prezydent ma wybudować zakład pracy .Ha Ha Ha .Niech produkują knoty do świec i łepki do szpilek.
~Adamsky 25-10-2011 19:28
Nie bójcie się SZEŁEMEJA, w Nim ostoja i nadzieja. Wszystkich zwolni, wszystko zburzy. Później cisza, jak PO burzy. A na końcu na pomniku, może teraz trochę wróżę Będzie napis w cyrylicy : KONONOWICZ W GARNITURZE.
~mimi 25-10-2011 19:34
Nie bardzo rozumiem, w jaki sposób obiekt ten ma przynosić dochody gminie ? Nie mówiąc już o tym że budowanie czegokolwiek poza naprawą dróg jest stryczkiem finansowym dla gminy w obecnym czasie. To tak jakby rodzina bezrobotnych wzięła się za remont łazienki nie mając na to kasy. Łazienka potrzebna rzecz, ale w ostateczności i w misce da się umyć.
~Lawinka 25-10-2011 19:46
Patrząc na zdjęcia można stwierdzić, że budowa jest w czarnej d....pie.
~Adam 25-10-2011 20:08
Wzięli kredyty, umowy podpisali, kasa poszła i tyle. Będzie basenik, stadionik, sauenka, kawiarenka, hotelik dla gości, korciki tenisowe, może kręgielenka. Raj dla Nas, buraków z prowincji.
~ 25-10-2011 20:09
A co ma doktorek powiedzieć? Mowi ze dobrze jest...
~Inżynier 25-10-2011 22:04
he he " prace mogą być kontynuowane nawet jeśli temperatura na zewnątrz spadnie poniżej 0 stopni Celsjusza i nawet, jeśli ekipom budującym kompleks, przeszkadzać będzie śnieg" Ależ oczywiście że da się lać beton w środku zimy. Tyle że albo dodaje się do niego bardzo drogie ulepszacze, albo taki beton lany w temperaturze poniżej zera wytrzyma najwyżej kilka lat a potem zacznie się sypać.... Zgadnijcie drodzy przyjaciele; które rozwiązanie jest prawdopodobne w wałbrzyskich realiach? :)
~Wałbrzyszanin 25-10-2011 23:06
a co ze stadionem? Czy on tez zostanie przebudowany? Cos slyszalem ze tak ale nie jestem pewien. Czy ktos wie cos wiecej na ten temat?
~Jarosz 26-10-2011 0:44
Widzę że opozycyjne pieski już się otrząsnęły po tęgim wyborczym laniu i ujadają.
~ 26-10-2011 0:58
A wyborcy kiedyś się otrząsną po tak ordynarnym łamaniu obietnic wyborczych? Jak będą płacić za wod 15 zł/m i jeździć do pracy chulajnogami ? I wdychać opary trzech (!!!) nowych inwestycji Mo-Bruka? A może nigdy się nie otrząsnął - bo zanim zdążą to załatwi ich nowotwór, którego będą mogli próbować leczyć w prywatnym szpitalu onkologicznym. (notabene będzie on akurat tutaj świetnym biznesem)
~jacek 26-10-2011 7:29
To nie jest Roert Stanek tylko Bogdan. Bądźcie profesjonalni!!!Często przekęcacie ważne fakty.
~do wyzej 26-10-2011 8:13
A co to jest ROERT???Badz profesjonalny jak zwracasz uwage,taki sam jestes matołek jak wszystkie pismaki.Zapałke w oku blizniego widzisz,ale belki w swoim nie(zeby nie było nie jestem z elektoratu PIS)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Niepewny los basenu

Jego nauka wciąż żywa – zapraszamy do udziału w konkursie

Pytania do polityków

Warsztaty w Czechach

Wałbrzych z Kurdami