Wałbrzych: Garść statystyk z drugoligowych zmagań Górnika

Czwartek, 2 grudnia 2010, 14:23
Aktualizacja: Piątek, 3 grudnia 2010, 14:29
W rundzie jesiennej piłkarze Górnika zaprezentowali się z dobrej strony
Piłkarze mają przerwę w rozgrywkach ligowych i to dobra pora, by nieco przybliżyć statystki dotyczące zespołu Górnika Wałbrzych.

Nasz zespół po rundzie jesiennej plasuje się na 12. miejscu w tabeli. Górnik ma 22 punkty na swoim koncie i stosunek bramek 24-23. Wałbrzyszanie odnieśli 5 zwycięstw, odnotowali 7 remisów i pięciokrotnie schodzi z boiska pokonani. Na własnym obiekcie Górnik spisywał się naprawdę dobrze (5 wygranych, 3 remisy i tylko jedna porażka z Rakowem). Na wyjazdach biało-niebiescy zdobyli zaledwie 4 punkty (4 remisy i 4 porażki). Jasno z tych statystyk wynika, że gdyby podopieczni Roberta Bubnowicza lepiej radzili sobie w spotkaniach wyjazdowych, to pozycja Górnika w tabeli byłaby znacznie wyższa.

Górnik zdobył w rundzie jesiennej 24 gole. Strzelcy: 5 – Marcin Morawski, Grzegorz Michalak, 4 – Dominik Janik, 3 – Kornel Duś, Daniel Zinke, 1 – Bartosz Konarski, Marek Wojtarowicz, Piotr Przerywacz.

Do ciekawostek należy zaliczyć fakt, że Morawski strzelił cztery z pięciu goli na własnym boisku, a Grzegorz Michalak aż cztery gole ze swoich pięciu zdobył w drugich połowach meczów.

W rundzie jesiennej trzech piłkarzy Górnika zostało ukaranych czerwonymi kartkami. Kartki te były konsekwencją dwóch żółtych kartek w jednym meczu. Byli to: Adam Kłak, Michał Protasewicz i Grzegorz Michalak. W klasyfikacji fair play II ligi grupy zachodniej przewodzi GKS Tychy, a wałbrzyski Górnik znajduje się na wysokim 5. miejscu.

W rundzie jesiennej w zespole Górnika wystąpiło 19 zawodników. Jedynie w Jarocie Jarocin zagrało mniej, bo 18 piłkarzy. Aż 11 razy na boisku w roli zmiennika pojawiał się Bartosz Konarski. 11 razy z boiska przed upływem 90 minut schodził Dominik Janik, a 10-krotnie ten los spotkał Grzegorza Michalaka i Jana Rytkę.

Jak wynika ze statystyk, największą średnią kibiców na swoich meczach może pochwalić się Zawisza Bydgoszcz. Na stadion w Bydgoszczy przychodziło średnio 2,5 tysiąca widzów. Górnika znajduje się tej klasyfikacji na 5. miejscu. Na obiekt przy ulicy Ratuszowej średnio przychodziło 1600 widzów.

Najmłodszym zawodnikiem, który pojawił się na boiskach II ligi grupy zachodniej w rundzie jesiennej, był Dawid Świerk z Rakowa Częstochowa. Miał wówczas 16 lat i 220 dni. W tej klasyfikacji najmłodszych Kornel Duś z Górnika (17 lat i 77 dni) znajduje się na 6. miejscu. W gronie najstarszych graczy prowadzi Mariusz Pawlak (Olimpia Grudziądz – 38 lat 299 dni), a drugie miejsce zajmuje nestor Górnika – Piotr Przerywacz (37 lat i 363 dni).